2. Баскетбол
  3. Обзор НБА: Лука Дончич поведе Далас към нов успех (ВИДЕО)

Обзор НБА: Лука Дончич поведе Далас към нов успех (ВИДЕО)

Ето и резултатите от тази нощ

Далас Маверикс надви Хюстън Рокетс със 129:114 в тексаско дерби от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация и така постигна своята 5-а поредна победа в шампионата.

В „American Airlines Center“ в Далас, домакините доминираха през първото полувреме и след края на втората четвърт водеха в резултата с 14 точки (65:51). Местният съперник на Маверикс така и не успя да се вдигне в третата четвърт, която също отиде на сметката на домакините, а щурмът на „ракетите“ в края не стигна за нищо повече от това, пасивът на Хюстън да бъде намален до 15 точки.

Над всички в този мач бе звездата на Далас Лука Дончич. Словенецът изигра много силен мач, като остана на паркета 34 минути, в които направи трипъл-дабъл. Той завърши мача с 35 точки, 12 борби, 13 асистенции и 2 блокади.

За Хюстън най-резултатен бе Джейлън Грийн, който вкара 23 точки и добави 4 борби и 4 асистенции за 32 минути в игра, но те не бяха достатъчни за Рокетс и така ротацията влезе в серия от 2 поредни загуби.

Във временното класиране на Западната конференция Далас е на 5-о място с 20 победи и 16 загуби, докато Хюстън е последен с 10 победи и 25 поражения.