2. Баскетбол
  3. ОБЗОР: Рилски спортист и Спартак Плевен с победи в НБЛ (ВИДЕО)

ОБЗОР: Рилски спортист и Спартак Плевен с победи в НБЛ (ВИДЕО)

Черноморец спечели срещу Черно море Тича във Варна, вижте резултати и класиране

Лидерът в класирането Рилски спортист (Самоков) постигна 24-ия успех за сезона, след като победи Академик Пловдив като гост с 80:67 (22:14, 18:12, 18:19, 22:22) в среща от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

За пловдивчани поражението е 14-о, като те остават на седмото място в подреждането.

На почивката гостите имаха аванс от 40:26 и продължиха да водят в резултата и през второто полувреме, което предложи равностойна игра.

За тима от Самоков в игра се върна Трей Портър, но мача пропусна Ей Джей Хес. Брендън Браун беше най-резултатен за гостите с 16 точки и 3 борби, а Трей Портър добави 13 точки и 9 борби. Деян Карамфилов завърши 12 точки и 3 борби.

За домакините капитанът Васил Бачев реализира 26 точки и овладя 7 борби. Дейшон Найт се отчете 12 точки, а Робертс Фрейманис се включи с 5 точки и 10 борби.

В следващия кръг Академик гостува на Спартак в Плевен на 26 април, а ден по-късно Рилски спортист приема Черноморец в Самоков.

В Плевен Спартак надделя над гостуващия Ямбол с 94:73 (26:19, 22:18, 29:18, 17:18).

Домакините доминираха изцяло в двубоя. Те имаха аванс от 48:37 на почивката и 77:55 преди последната четвърт, за да стигнат до 15-ия си успех през сезона.

Шестима от играчите на Тодор Тодоров записаха по 10 и повече точки. С най-много - 17, се отличи Божидар Аврамов. Гардът добави и 9 асистенции. По 14 вкараха Димитър Маринчешки и Джервон Пресли, с 11 точки се включи Николай Стоянов, а с по 10 - Симеон Илиев и Коца Йовович.

С 15 точки за гостите, които бяха без Джеремая Пейдж, завърши Дарин Иванов, 14 вкара Кръстан Кръстанов, а 13 – Алонзо Кембъл.

В следващия кръг Ямбол гостува на Берое, а Спартак приема Академик Пловдив.

В друг много интересен и оспорван мач, игран днес, Черноморец победи Черно море Тича във Варна с 99:79 и записа 16-ия си успех в НБЛ. Бургаският тим има 10 загуби в надпреварата. Черно море Тича остават с 1 победа и 25 загубени срещи.

Андрей Иванов от Черноморец завърши с дабъл-дабъл – 16 точки и 19 борби.

Преди началото на срещата капитанът на домакините Веселин Георгиев, който изигра последния си мач за Черно море Тича пред варненска публика, бе поздравен от публиката и получи подаръци от ръководството на отбора.

Двата отбора изиграха много интересна и оспорвана първа част. След едно равенство в началото на мача гостите успяха да поведат с 6 точки при 6:12. Домакините обаче се бориха и след три минути и половина игра намалиха пасива си до две точки при 12:14 след кош на Мартин Йорданов. Около три минути и 47 секунди преди края на първата част Черноморец отново дръпна с 6 точки – 22:16. Около 34 секунди преди края на първата четвърт Черно море Тича изравни при 25:25, но с кош на Влатко Гранич гостите успяха да я спечелят с 27:25.

В началото на втората част и двата отбора допускаха грешки, а домакините не успяваха за изравнят резултата. След 29:27 за Черноморец гостите успяха да вкарат 7 поредни точки и дръпнаха с 36:27 малко повече от 4 минути преди почивката. Малко по-късно с тройка на Константин Коев Черноморец поведе с 9 точки. Малко повече от минута преди почивката с тройка на Александър Стойков домакините намалиха изоставането си до 2 точки 41:43, но гостите веднага отвърнаха с тройка на Георги Боянов. На полувремето Черноморец водеше с 46:42.

След почивката в играта на домакините имаше доста брак, което позволи на играчите на Черноморец да отбележат 9 поредни точки и да поведат след две минути и половина игра с 13 точки – 55:42. Домакините не се отказаха, показаха отлична игра и 4 минути и 21 секунди преди края на третата част намалиха изоставането си до 5 точки – 56:61, което принуди треньора на гостите Васил Евтимов да вземе таймаут.

Подкрепяни от вярната си публика играчите на Черно море Тича показаха великолепна игра и 2 минути и 25 секунди преди края с тройка на Берг Мехмед намалиха пасива си до само точка - 63:64, но преди последната част изоставаха с 8 точки – 65:73. През последната част за малко повече от три минути гостите увеличиха преднината си до 15 точки при 67:82. Домакините направиха всичко възможно да се върнат в мача, но не успяха и Черноморец записа 16-ия си успех в НБЛ.

РЕЗУЛТАТИ ОТ 26-И КРЪГ НА НБЛ, МЪЖЕ:

Черно море Тича (Варна) - Черноморец (Бургас) - 79:99 (25:27, 17:19, 23:27, 14:26)

Спартак (Плевен) - Ямбол - 94:73 (26:19, 22:18, 29:18, 17:18)

Академик (Пловдив) - Рилски спортист (Самоков) - 67:80 (14:22, 12:18, 19:18, 22:22)