2. Баскетбол
  3. Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче

Турският гранд победи с 82:71 точки

Фенербахче победи Олимпиакос на Александър Везенков с 82:71 точки (17:13, 15:23, 25:20, 25:15) в мач от първия кръг на баскетболната Евролига. Българинът бе 31 минути на паркета, в които се отчете с 11 точки и 4 борби.

От първия ред двубоя на „Юлкер Спортс Арена“ бе изгледан от старши треньора на мъжкия футболен отбор на Фенербахче – Жозе Моуриньо.Двубоят бе нискорезултатен в началните си минути, в които Фенербахче поведе с 10:4. Авансът на турският тим бе четири точки в края на първата част – 17:13. Фенербахче увеличи преднината си до девет точки на старта на втората четвърт при 24:15. Олимпиакос обаче започна да напипва верния ритъм, като воденият от Йоргос Барцокас тим изравни при 28:28, а на полувремето дори обърна „фенерите“ и поведе с 36:32.

Александър Везенков бе много добре пазен от Найджъл Хейс, като българинът бе ограничен до само 4 точки на почивката.

Олимпиакос продължи с позитивната си серия и на старта на третата част, като авансът на „червено-белите“ достигна до 6точки при 42:36. Тогава обаче последва серия от 11 безответни точки за Фенербахче, който си върна аванса – 47:42. Третата четвърт завърши при резултат 25:20 и турците поведоха с 57:56.

В четвъртата част Фенербахче бе далеч по-добрият отбор, като спечели с 25:20, за да оформи крайното 82:71. Най-резултатен за турския тим бе Уейд Болдуин с 19 точки, 5 борби и 7 асистенции, а за Олимпиакос Моузес Райт се отчете с 15 точки, 7 борби и 1 асистенция.

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)