2. Баскетбол
  3. Отново 1/2-финал за Реал в Евролигата

Отново 1/2-финал за Реал в Евролигата

Осемкратните шампиони се разправиха с Макаби Тел Авив

Осемкратният шампион Реал Мадрид се класира за финалната четворка на Евролигата по баскетбол за мъже. Испанците спечелиха и третия мач от серията срещу Макаби в Тел Авив - този път с 69:57 (16:10, 17:20, 19:14, 17:13) точки. Баскетболистите на Реал доминираха в двубоя, а домакините поведоха само един път с 42:38 в третата част. Джейси Керъл вкара 16 точки за победителите, 13 точки добави Серхио Люл, а с 12 точки се отчете Серхио Родригес.

За Макаби Шон Джеймс записа 18 точки, а с по 11 завършиха Рики Хикман, Йогев Охайон и Дейвид Лоуган. Панатинайкос, който беше глобен със 150 хиляди евро, се наложи над гостуващия Барселона (Испания) с 65:63 (20:10, 18:19, 12:22, 15:12) точки и поведе с 2:1 победи в серията.

Глобата беше наложена заради президента на Панатинайкос Димитрис Янакопулос, който нападна съдиите след първия мач в Барселона. Думите му, уронващи престижа на надпреварата, се разпространиха в доста медии, а Дисциплинарната комисия реши, че той нарушава принципите на спорта, спортсменството и уважението.

Домакините имаха преднина през по-голямата част от мача, а в последните четири минути Димитрис Диамантидис вкара две тройки.
Диамантидис завърши с 12 точки, Майкъл Брамос добави 14 точки, а Стефан Ласме завърши с 11 точки и 8 борби.

За Барселона Хуан Карлос Наваро реализира 17 точки, Шарунас Ясикевичус вкара 13 точки, а Анте Томич - 12 точки и 9 борби, но пропусна наказателни удари в последната минута на мача.