2. Баскетбол
  3. Пета поредна победа за Берое в Адриатическата лига

Пета поредна победа за Берое в Адриатическата лига

Старозагорки разбиха Партизан като гости

Берое Стара Загора вече е с актив от пет поредни победи в Адриатическата лига, след като не срещна никакви проблеми при гостуването си на Партизан и взе мача със 100:60.

Старозагорки рано-рано приключиха интригата, като още в първата четвърт имаха аванс от 15 точки, 25:10. До почивката той се качи още малко, а след паузата продължи да расте главоломно до крайния разгромен резултат.

Пет от момичетата на Таня Гатева регистрираха двуцифрен точков актив, като Адиджат Уилямс бе най-резултатна с 18 точки. Теодора Динева записа 16, Челси Лий 14, а Виолина Кочева още 13.

По 10 вкараха и Гергана Иванова и Радослава Бъчварова, а всички 10 момичета записаха името си сред реализаторите.

Берое бе абсолютно убедителен по всички показатели, като направи 30 асистенции, а съперникът - 26 грешки, откъдето старозагорки реализираха 35 точки.