Приключи и тазгодишният турнир ASBL 3x3 Let’s Play 2013

Финалният турнир на най-добрите играчи на 3х3 от цялата страна се изигра вчера в зала Академик в Пловдив

Приключи и тазгодишният турнир ASBL 3x3 Let’s Play 2013. Финалният турнир на най-добрите играчи на 3х3 от цялата страна се изигра вчера в зала Академик в Пловдив.

Във финалната надпрева от турнирите ASBL 3x3 Let’s Play, които се провеждат за втора поредна година, участваха победителите от проведените през последните шест месеца турнири в различни градове в страната. Десет бяха отборите с най-добрите играчи, които се изправиха в битката за купата на ASBL 3x3 Let’s Play 2013, победителят, от които се класира за участие в международните турнири от FIBA 3x3 World Tour. Участниците включваха бивши и настоящи състезатели от А група и НБЛ, като всеки те показа невероятни умения и зарадваха всички, дошли да ги гледат и поддържат в неделния следобед.

Първото място спечелиха състезателите от отбора на Пловдив в оспорвания финал срещу отбора на Nike. Бронза спечелиха отбора на Академиците, които победиха отбора на Sofia’s Finest в малкия финал. Отборът на Пловдив се класира за турнир 3х3 турнир в Румъния, който ще се проведе на 27 и 28 юли тази година.

Освен на турнир по 3х3 баскетбол от най-висок клас, феновете бяха свидетели и на великолепна демонстрация на точен мерник от тройката в конкурса за стрелба от разстояние, спечелен от Христо Владимиров от отбора на Амели с три от пет точни опита във финалния кръг. Участниците в конкурса по забивки изправиха всички на крака и никой не остана безразличен към разтърсващите им изпълнения. Приза отиде в ръцете на Юлий Арабаджийски от отбора на Академиците, който показа зрелищни забивки и завидни атлетични умения и заслужено събра най-много точки от оценките на журито.