2. Баскетбол
  3. Реал Мадрид допълни Финалната четворка в Евролигата

Реал Мадрид допълни Финалната четворка в Евролигата

Испанците обърнаха Партизан от 0:2 до 3:2 победи

Отборът на Реал Мадрид се класира за Финалната четворка на Евролигата по баскетбол за мъже след домакински успех над сръбския Партизан с 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18) в петия двубой от четвъртфиналния плейоф между съставите.

Испанците спечелиха серията с 3:2 победи след като губеха с 0:2 след първите две срещи.

Всички мачове бяха изключително интересни, а Реал стана първият тим, който печели плейофна серия в Евролигата след като е изоставал с 0:2. Грандът от Мадрид ще се изправи срещу сънародниците си от Барселона на полуфиналите. От десетте титли на Реал в историята на Евролигата само три са в ерата на провеждането на Финална четворка.

В последните години испанският отбор спечели трофея през 2015-а и 2018-а, като при още три възможности достигна до финала. През миналия сезон Реал Марид отново срещна Барселона на полуфиналите и го отстрани, а в спора за титлата отстъпи пред Анадолу Ефес.

Финалната четворка на турнира тази година ще се проведе между 19 и 21 май в Каунас, Литва. В другия полуфинал ще спорят Олимпиакос на Александър Везенков и Монако.

Сръбският Партизан бе близо до класиране в топ 4, като след силна втора четвърт поведе с 55:39 на почивката. Гостите от Белград имаха аванс и в края на третата четвърт - 76:69, но в заключителните 10 минути Реал Мадрид измъкна успеха.

Джанан Муса бе най-резултатен за домакините с 20 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Серхио Родригес добави 19 точки, 3 борби и 6 асистенции.

Най-полезен за Партизан бе Кевин Пънтър с 28 точки, 2 борби и 3 асистенции.