2. Баскетбол
  3. Реал (Мадрид) изненада ЦСКА в Москва - 82:78

Реал (Мадрид) изненада ЦСКА в Москва - 82:78

Испанският гранд Реал (Мадрид) изненада неприятни шампиона в Евролигата ЦСКА (Москва), побеждавайки го с 82:78 в собствената му зала.

Испанският гранд Реал (Мадрид) изненада неприятно шампиона в Евролигата ЦСКА (Москва), побеждавайки го с 82:78 в собствената му зала.

Двата тима, които са с най-много титли в този турнир, изиграха много качествен и оспорван двубой. Първата част завърши наравно 20:20, а "армейците" се оттеглиха на почивка с точка преднина 44:43.

В третата част домакините успяха да натрупат аванс и поведоха с 64:59, като на моменти преднината им стигаше 8-9 точки.

Това обаче не отчая мадридчани, които изиграха много силна последна част и успяха да обърнат развоя на срещата. Испанският национал Фелипе Рейес бе най-резултатен за победителите с 19 точки, а Алекс Мумбру добави 14.

Трейджън Лангдън вкара 14 точки за ЦСКА, но успя едва при 50 процента от ударите си от близко и далечно разстояние.

По този начин ЦСКА допусна втора загуба в група "D" от 8 срещи, а Реал е вече с баланс от 5 победи и 3 загуби.