2. Баскетбол
  3. Реал Мадрид, Олимпиакос и ЦСКА Москва спечелиха мачовете си от Евролигата

Реал Мадрид, Олимпиакос и ЦСКА Москва спечелиха мачовете си от Евролигата

Баскетболистите на Реал Мадрид се наложиха със 79:53 над Макаби (Тел Авив) в първа среща от четвъртфиналите на Евролигата, с което взе важен аванс в серията срещу отбора от Израел.

Макаби водеше с цели 12 точки в началото на втората четвъртина на мача, но домакините от Мадрид направиха великолепна серия от 24:1 пункта и завършиха полувремето с огромна преднина.

Руди Фернандес даде тласък на победителите с 15 точки, докато Серхио Родригес завърши срещата с "дабъл-дабъл" при 10 пункта и също толкова асистенции.

53-те точки на Макаби пък подобриха антирекорд на тима за най-нисък актив в Евролигата, посочва БТА.

В други мачове от вечерта в Евролигата, ЦСКА Москва (Русия) се наложи над Каха Лаборал (Испания) с 89:78, а Олимпиакос (Гърция) победи Ефес Истанбул (Турция) с 67:62.

Първи срещи от 1/4-финалните плейофи в Евролигата (играе се до три победи от пет мача):

ЦСКА Москва (Русия) - Каха Лаборал (Испания) - 89:78
Олимпиакос (Гърция) - Ефес Истанбул (Турция) - 67:62
Реал Мадрид (Испания) - Макаби Тел Авив (Израел) - 79:53
Барселона (Испания) - Панатинайкос (Гърция) - 72:70