2. Баскетбол
  3. Рекорд на Янис не спаси Бъкс от нова загуба срещу Сънс (ВИДЕО)

Рекорд на Янис не спаси Бъкс от нова загуба срещу Сънс (ВИДЕО)

Финикс вече води с 2:0 във финала на НБА

Нова победа за Финикс Сънс над Милуоки Бъкс във финала в Националната баскетболна асоциация. Този път момчетата на Монти Уилямс надиграха "елените" със 118:108. По този начин "слънцата" вече водят в серията с 2:0 победи.

Пред повече от 16 хиляди зрители в своята зала, Финикс загуби първата четвърт на мача, но със силна втора четвърт (30:16) си осигури преднина, която бе задържана до края на срещата.

Над всички в мача бе гръцката суперзвезда на Милуоки Янис Антетокумпо, който вкара рекордните в кариерата си в плейофите 42 точки в мача. В третата четвърт от мача той вкара цели 20 точки и така се превърна в първия играч от Майкъл Джордан през 1993 г. насам, който вкарва подобен брой точки в рамките само на една част от финален мач.

Това обаче не помогна на отбора му, който отново загуби и по-този начин преднината на Сънс във финалната серия се увеличи. Най-резултатен за победителите бе Девин Букър с 31 точки, 6 асистенции и 5 борби.

Мач №3 от серията между двата отбора е рано сутринта в понеделник (12 юли).