2. Баскетбол
  3. Рилски спортист е новият шампион при 12-годишните момчета

Рилски спортист е новият шампион при 12-годишните момчета

Във финалния двубой самоковци победиха БУБА баскетбол с категоричното 96:74

Рилски спортист е новият шампион при 12-годишните момчета. Във финалния двубой самоковци победиха БУБА баскетбол с категоричното 96:74 след по-добра игра, особено в края на третата и последната част, съобщи официалният сайт на БФБаскетбол. Така Рилецо си върна за загубата на финала на този набор 2002/2003 преди две години.

След паузата двата тима продължиха да се борят здраво, като БУБА намали на две точки и пропусна шанс да изравни. Така третата четвърт завърши със серия от 9:0 за Рилски, която вдигна разликата на 11 точки. В последната четвърт, водени от Васил Лобутов и Димитър Стойчев, самоковци стигнаха до победата с убедителен резултат.

Левски завърши на трето място, след като в мача за бронзовите медали "сините" надиграха Шампион 2006 с 58:51. Те поведоха в началото на втората част и до края удържаха преднината си.