2. Баскетбол
  3. Рилски спортист и Славия с победи в шестия кръг на Втората петица

Рилски спортист и Славия с победи в шестия кръг на Втората петица

Женският баскетболен тим на Рилски спортист победи Тони 7 на „Арена Самоков със 76:56 в мач от шестия кръг на втория дял от „А” група

Женският баскетболен тим на Рилски спортист победи Тони 7 на „Арена Самоков със 76:56 в мач от шестия кръг на втория дял  от „А” група.

Славия Термостен надделя над НСА Делта в столицата със също убедително представяне и резултат 71:53.

В следващия кръг на Втората петица на 14 април от 16:00 ч Рилски спортист ще се изправи срещу Славия Термостен в Самоков, докато два дни по-късно в НСА Берое 07 гостува на Делта от 17:30 ч.

Две срещи се изиграха в предпоследния пети кръг на Първата четворка. Женският баскет състав на Лукойл Нефтохимик записа минимална победа в първенството над гостуващия Миньор Перник със 77:75 точки. На полувремето обаче резултатът не бе в полза на бургазлийки 39:45, което изнерви главният мениджър Огнян Томов. Бургазлийки са бетонирани на второ място в редовния сезон след лидера Дунав Еконт, а Миньор са четвърти в класирането преди плейофите. Въпреки че мачът е протоколен, бургазлийки нямат право на повече грешки, след разочарованието което поднесоха на ръководството и феновете си при загубата в борбата за купата на страната.

Дунав загуби у дома в Русе също с две точки разлика от гостуващия Монтана 2003 (106:108). В програмата за последния шести кръг Миньор приема Монтана на 16 април от 17:30 ч., докато Дунав гостува на Лукойл в Бургас от 18:00 ч на 16 април.