Рилски спортист разби Спартак Плевен с 20 точки разлика

Рилски спортист победи гостуващия Спартак (Плевен) с 94:74 (28:18, 23:13, 26:27, 17:16) в първи мач от 12-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

С успеха самоковци събраха 20 точки и се изравниха с втория Левски, който утре приема лидера Лукойл Академик. Шампионите имат 21 точки.

Домакините решиха мача още през първото полувреме, когато взеха аванс от 20 точки при 51:31 на почивката. През втората част Рилски спортист поддържаше преднината си, която дори достигна 25 точки при 92:67 малко повече от три минути преди края.

Христо Захариев беше най-полезен за победителите с 24 точки и 6 борби. Тери Смит добави 21 точки, а Бракстън Дюприй се отличи с "дабъл-дабъл" след 16 точки и 14 борби.

За гостите Илия Станков завърши с 16 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Цветослав Острев записа 10 точки и 10 борби.

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството