2. Баскетбол
  3. Сан Антонио изравни 30-годишния рекорд на Бостън за домакински победи

Сан Антонио изравни 30-годишния рекорд на Бостън за домакински победи

Спърс имат 30 победи и една загуба у дома, Оклахома пропиля 18 точки аванс

Сан Антонио постигна обрат срещу гостуващия Оклахома Сити и след успех със 102:98 след продължение завърши редовния сезон с домакински баланс от 40 победи и само 1 загуба, с което изравни рекорда в Националната баскетболна асоциация на Бостън от сезон 1985/1986.

Оклахома Сити пропиля аванс от 18 точки от началото на втората четвърт, когато водеше с 41:23, а на почивката гостите се оттеглиха с преднина от 53:43. През втората част Сан Антонио реализира обрат, но при 93:93 Кауай Ленърд пропусна да донесе победата със сирената.

В допълнителното време домакините вкараха 4 безответни точки в последните 49 секунди, за да триумфират. Ленърд беше най-резултатен с 26 точки, а Тони Паркър добави 20 точки. За Оклахома Сити, победител в Северозападната дивизия, резервата Енес Кантер беше най-полезен със 17 точки и 16 борби.