2. Баскетбол
  3. Шампионът Лукойл Академик (София) победи като гост Спартак (Плевен)

Шампионът Лукойл Академик (София) победи като гост Спартак (Плевен)

Берое поднесе изненадата като победи Черно море Порт със 70:67

Шампионът Лукойл Академик (София) постигна победа като гост на Спартак (Плевен) с 88:71 точки в среща от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

"Студентите" водеха през всичките 40 минути, а в последната част преднината им премина границата от 20 точки. За Лукойл Академик това бе 13-а поредна победа. 18 точки и 9 борби за победителите записа Марко Килингсуърт, 15 точки добави Антъни Уийдън, а с 13 точки и 7 борби се отчете Аландо Тъкър. За Спартак 15 точки реализира Веселин Георгиев, а с 13 точки и 7 борби се отличи Саша Топчов.

Берое поднесе изненадата, след като се наложи над финалиста в турнира за Купата на България Черно море Порт Варна със 70:67 (15:11, 18:19, 16:17, 21:20) точки. 50 секунди преди края домакините водеха с 66:64, а след това тройка реализира и Тихомир Желев за 69:64.

До края гостите от Варна не успяха да стигнат до обрат. Алекс Симеонов беше най-резултатен за Берое с 12 точки, а по 11 точки вкараха Тихомир Желев и Омар Стронг. За варненци Милян Пупович завърши с 19 точки и 13 борби, а 13 точки отбеляза Джордже Тресач. За тима дебютира Дамян Кандич, но за 7 минути не успя да отбележи кош.

Ямбол спечели домакинството си на Черноморец (Бургас) със 104:92 (33:22, 26:22, 18:26, 27:22) точки. Станислав Говедаров се отличи с 19 точки. 16 точки и 11 борби записа Франко Кащропил, а 15 точки отбеляза Димитър Маринчешки. За Черноморец 19 точки записа Димитър Рошманов, а 16 добави Богдан Андонов.