2. Баскетбол
  3. Шампионите oт Бостън с 10-а победа от началото на сезона

Шампионите oт Бостън с 10-а победа от началото на сезона

Шампионите в НБА Бостън Селтикс записаха 10-а победа от началото на редовния сезон. В собствената си зала TD Banknorth Garden пред 18 624 зрители, „келтите” се наложиха над Ню Йорк Никс със 110:101 (26:28, 30:19, 33:30, 21:24).

Шампионите в НБА Бостън Селтикс записаха 10-а победа от началото на редовния сезон. В собствената си зала TD Banknorth Garden пред 18 624 зрители, „келтите” се наложиха над Ню Йорк Никс със 110:101 (26:28, 30:19, 33:30, 21:24).

Въпреки че поведоха в резултата след първата четвърт, гостите от Ню Йорк се оттеглиха на почивка с 9 точки пасив, които не успяха да заличат до края на мача. Отличен мач за Бостън изигра Пол Пиърс, реализирайки 22 точки и овладявайки 8 борби под коша. Кендрик Пъркинс отбеляза 16, а Рей Алън и Райън Рондо добавиха по 15. За Никс Уилсън Чандлър вкара 23, а Зак Рандълф добави 18. Една от зездите на Бостън Кевин Гарнет пропусна двубоя заради наказание.

Бостън е лидер в Източната конференция с 10 успеха и 2 поражения, докато Никс са на 6-о място с 6 победи и 5 загуби.