2. Баскетбол
  3. Шеста победа за Берое в женската "А" група

Шеста победа за Берое в женската "А" група

Старозагорки са втори в класирането

Берое Стара Загора записа шеста победа в първата четворка на женската "А" група. Тимът се наложи над Рилски спортист с 91:55. С актив от 6 успеха и 1 поражение Беоре продължава втори в класирането, докато с Рилезо е последен с 0-7.

В следващия кръг Берое Стара Загора гостува на лидера Монтана 2003 на 28-и март.

Домакините започнаха страхотно мача, като натрупаха голяма преднина от над 20 точки още през първата четвърт, а на почивката тя вече беше над 30 точки. Категорична трета част изстреля старозагорки с 50 напред, а до края мачът просто се доиграваше.

Всички в състава на победителките отлерязаха точки. 16 отбеляза Александра Петрова, 15 – Петя Бояджиева, 14 – Габриела Костова, а 13 и 6 борби – Габриела Николова.

За Рилски 15 точки и 5 борби записа Клаудия Пенкова, а 13 вкара Ивана Николова.