Слаб мач на Везенков при победа на Барса в каталунско дерби

Българинът приключи с едва 1 точка и 1 борба при успеха със 76:56 над Ховентут Бадалона

Барселона победи Ховентут Бадалона със 76:56 като гост в каталунското дерби от 25-ия кръг в испанската Лига Ендеса. За "блауграна" това бе 16-и успех от началото на сезона, като тимът има и 7 загуби и заема пето място в класирането.

Играчите на Йоргос Барцокас решиха всичко в третата четвърт на мача, приключила при 29:6 в тяхна полза.

До почивката играта беше равностойна, като Барселона водеше с едва 4 точки при 32:28.

В последната четвърт Барцокас разшити максимално ротацията в състава си, което позволи на Ховентут да направи загубата си малко по-почетна.

Българският национал Александър Везенков се представи доста под възможностите си, като приключи с едва 1 точка и 1 борба 14 минути и 42 секунди.

Най-резултатни за победителите бяха Стратос Перпероглу и Петери Копонен, които отбелязаха по 19 точки, докато за Ховентут Алберто Абалде завърши с 9 точки.

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството