2. Баскетбол
  3. Славия е последният участник в НБЛ-жени

Славия е последният участник в НБЛ-жени

Отборът на Славия е последният участник в женската баскетболна лига за новия сезон. "Белите" надвиха прекия конкурент НСА Делта с 69-67 след драматична развързка.

Отборът на Славия е последният участник в женската баскетболна лига за новия сезон. "Белите" надвиха прекия конкурент НСА Делта с 69-67 след драматична развързка.

Още вчера Миньор също си осигури класиране след две победи над Славия и НСА Делта. Днес перничанки играят с Тони 7 в мач без значение.

Срещата между Славия и НАС започна с 3-0 за Делта и отборът продължи да води до средата на първата част преди Славия да изравни за 7-7. До края й последваха три равенствта и пет смени на водачеството, а Славия поведе с 15-16 след първите десет минути.

Славия продължи да води и през втората част, а НСА си върна преднината при 25-24 след тройка на Мария Цанкова. Последваха обаче силни минути на "белите" и те дръпнаха напред с 5 точки, а първото полувреме приключи с аванс за тях, 29-32.

Третата част не предложи нещо по-различно на зрителите. Славия водеше в началото, но с разлика не по-голяма от 5 точки, постепенно бе застигната от НСА, които отново излязоха напред. В последните две минути на частта момичетата на Славия вкараха шест поредни точки и взеха преднина преди последната част.

Последните минути на двубоя бяха много драматични. НСА Делта отново успя да обърне резултата и поведе с 57-53 три минути преди края. Последва серия от шест поредни точки за Славия и те поведоха с 2. 21 секунди преди края Катерина Рудева изпусна стрелба, но Мария Рангелова овладя борбата, отбеляза и бе фаулирана. Тя вкара и наказателния удар и НСA Делта поведе с 60-59. Веднага след това срещу Тонка Тенчева бе извършено нарушение. Тя отбеляза първия наказателен удар и изпусна втория, давайки шанс на НСА, но момичетата сгрешиха и това доведе мача до продължение.

В него Славия отбеляза първите пет точки и взе комфортен аванс. Отборът на НСА Делта обаче не се предаде и изравни за 67-67 минута и половина преди края. В следващата атака Ана Стойкова отново изведе Славия напред, а след това последваха грешки и от двете страни, като фатална се оказа тази на Мария Цанкова 24 секунди преди края. След нея Албена Бачкова бе фаулирана пет секунди преди края и, въпреки че изпусна и двата наказателни удара отборът на НСА Делта нямаше време за реакция и не успя да опита стрелба.

Ударното трио Бачкова-Тенчева-Николова завърши съответно с 19, 18 и 15 точки. Ана Стойкова пък добави 9 точки и 12 борби в може би най-решителния мач за Славия през този сезон.

За НСА невероятен дабъл дабъл за Мария Рангелова - 13 точки и 21 борби, Мария Цанкова вкара най-много - 27 точки, а Анита Димитрова също се отчете с дабъл дабъл - 13 точки и 14 овладяни топки.