2. Баскетбол
  3. Сливен загуби драматично от Берое със 70:74

Сливен загуби драматично от Берое със 70:74

В драматичен мач, сливенските баскетболисти загубиха от отбора на Берое (Стара Загора) със 74:70 точки.

В драматичен мач, сливенските баскетболисти загубиха от отбора на Берое (Стара Загора) със 74:70 точки.

„Имаше тенденция в отсъжданията на съдиите в полза на Берое. Реферите изпуснаха мача и допуснаха твърда игра, която не приличаше на баскетбол,” коментира треньорът на Сливен Събин Маринов.

Сливен започна мача от втория кръг на баскетболната “А” група като догонващ в резултата. Първото полувреме завърши при резултат 36:29 в полза на Берое. След почивката сливенските баскетболисти бързаха да наваксат в резултата и да изравняват, но тогава на помощ на Берое дойдоха съдиите.

„По-млади срещу по-опитни състезатели, такава е реалността между Сливен и Берое. Имахме шансове, но допуснахме елементарни грешки в контраатака, борбата под коша и много пропуски от наказателната линия,” каза още наставникът на Сливен.

Най-резултатен от състава на Сливен бе новопривлеченият Максим Генов, който реализира 25 точки. Освен Генов, с най-добър коефициент на ефективност бяха Борислав Генков и Андреан Илчев. От състава на противника Петър Загоров направи най-много точки - 16, а Иван Николов и Любомир Спасов бяха едни от най-добрите по време на срещата срещу Сливен. Мачът завърши при резултат 74:70 в полза на Берое.

В следващия мач Сливен приема Чавдар (Троян) в зала „Васил Левски” Сливен. Срещата ще се играе в неделя (1-и ноември) с начален час 17.30 часа, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Йордан Минчев поведе Шарлероа към победа

Националът Йордан Минчев изигра нов силен мач за белгийския си отбор

Тежка загуба за Балкан в Европа

Балкан допусна втора загуба в баскетболния турнир за Купата на ФИБА Европа

Рилски спортист с тежка загуба в Европа

Рилски спортист загуби от естонския Калев/Крамо в турнира за Купата на ФИБА Европа