2. Баскетбол
  3. София бе домакин Европейските арменски игри

София бе домакин Европейските арменски игри

Под патронажа на кмета Йорданка Фандъкова на базата на НСА повече от 360 арменски спортисти от 15 страни се състезаваха в 7 вида спорт

По Великденските празници София бе домакин на Х-тe Открити Европейски Арменски игри. Под патронажа на кмета Йорданка Фандъкова на базата на НСА повече от 360 арменски спортисти от 15 страни се състезаваха в 7 вида спорт.

Най-големи емоции предизвика турнирът по футзал, където във финала отборът на Пловдив, воден от Арам Нурикян, син на двукратния олимпийски шампион по вдигане на тежести Норайр Нурикян, спечели срещу тима от Париж. Пловдивчани заслужиха и купата за спортсменство.

С бронза се задоволиха Истанбул и Берлин. Парижани достигнаха и до финалните мачове по баскетбол – при мъжете отстъпиха в драматичен мач пред София, но при дамите се наложиха над Виена.

Волейболният турнир се игра между смесени отбори – с поне две жени на терена във всеки състав. Златото спечели Пловдив след победа във финала над Лугано.

В тениса на маса доминираха Аво и Твине  Манджолян, брат и сестра от Бейрут, които се състезават във втора Бундеслига. Те спечелиха първите места индивидуално и заедно, а в мъжките двойки титлата остана за Назар и Велизар Агопан от София.

Представителите на арменската общност от България бяха най-убедителни в бадминтона, където Мери Амбарцумян от София и Ованес Каспарян от Варна спечелиха по три титли. Среброто при мъжките двойки остана за Антраник Касабян /София/ и Михран Карекинян /Хасково/.