2. Баскетбол
  3. Спартак Пл отказа Берое за победа №11 в НБЛ (ВИДЕО)

Спартак Пл отказа Берое за победа №11 в НБЛ (ВИДЕО)

Най-резултатен за плевенчани бе капитанът Димитър Маринчешки с 22 точки

Спартак Плевен записа 11-а победа този сезон. Плевенчани се справиха със съпротивата на Берое с 95:83 в зала „Балканстрой“. Дебют за тима, воден от Тодор Тодоров, направи Джервон Пресли, който за 10 минути завърши с 4 точки и 2 борби.

От решаващо значение за победата се оказа третата четвърт, в която домакините ограничиха съперника си до едва 7 точки, а вкараха 25.

Най-резултатен за победителите бе капитанът Димитър Маринчешки с 22 точки. 19 добави Николай Стоянов, а 14 плюс 8 асистенции – Коча Йовович. Максим Корниенко допринесе с 11 точки за успеха.

За гостите от Стара Загора с 23 точки се отличи Седариан Рейнс, като хвана и 11 борби. По 14 вкараха новото попълнение Джордан Бърнс (6 асистенции) и Антон Куук. С 12 точки от пейката се включи Обина Олека, а с 11 – друга резерва – Мартин Сотиров.