2. Баскетбол
  3. Столична 3х3 лига събира все повече фенове на играта

Столична 3х3 лига събира все повече фенове на играта

В състезанието в съботната вечер се включиха 12 отбора и много приятели и фенове

Баскетболното 3х3 общество в София се разраства и предлага нов тип емоции на приятелите на играта. Турнирът на Столичната 3х3 лига през изминалия уикенд събра за втори път тази година едни от най-добрите болъри за страхотно шоу в залата на Националния стадион „Васил Левски“. В състезанието в съботната вечер се включиха 12 отбора и много приятели и фенове. Доброто настроение беше подгрявано не само от баскетболните умения, но и от невероятните парчета на DJ Special A. Събитието беше уважено и от Николай Върбанов, който дойде да награди най-добрите четири тима в края на вечерта.

Състезанието се получи много оспорвано и момчетата се раздадоха до краен предел за радост на феновете и за собственото си удовлетворение от победата. В крайна сметка с пет чисти победи, първото място отново бе спечелено от отбора на Nike, в състав: Атанас Даракчиев, Ивайло Василев и Цветан Стоилов. Втори остана тима на Sofia, които се бориха мъжки и завършиха със само една загуба, за тяхно съжаление на финала. В малкият финал Venom победи Brooklyn Zoo и така заформиха призовата четворка от втория турнир.

Всички участващи отбори продължават да трупат точки, както за световната ранглиста по 3х3, така и за вътрешното класиране на Столична 3х3 лига. Засега напред излиза отбора на Nike с общо 26 точки от проведените 2 турнира. На второ място са Мешетата с 12т., а трето с по 10т. си делят отборите на Sofia, Brooklyn Zoo, Nordgym и rEvo. Най-добрите 16 отбора след изиграването на всички турнири през зимата и началото на пролетта ще продължат борбата за излъчване на български представител в международните турнири от FIBA 3x3 World Tour през лятото.