2. Баскетбол
  3. Томпсън вкара 43 точки за победата на Голдън Стейт срещу Финикс в НБА

Томпсън вкара 43 точки за победата на Голдън Стейт срещу Финикс в НБА

Резултатите от НБА

Клей Томпсън реализира 27 от своите общо 43 точки в третия период при победата на Голдън Стейт със 128:103 у дома срещу Финикс в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Стеф Къри добави още 25 точки и 7 асистенции за лидера в Лигата при завръщането на Уориърс у дома след две седмици мачове далеч от Оукланд, завършили с поражение от Милуоки.

Шампионът за 2015 година и лидер в класирането до момента Голдън Стейт беше в серия от 28 поредни победи, което е вторият най-продължителен победен рекорд в историята на НБА. Дреймънд Грийн добави още 16 точки, 11 борби и 10 асистенции за четвъртия си "трипъл-дабъл" през настоящата кампания.

Влезлият в игра от пейката Мирза Телетович беше най-резултатен за Финикс с 24 точки.

В друга среща от Лигата, играна тази нощ, Сан Антонио победи със 114:95 у дома срещу Вашингтон. Кауи Леонард беше най-резултатен за Спърс с 27 точки. Отборът постигна клубен рекорд от 23 поредни успеха пред собствена публика.

ЛаМаркъс Олдридж добави още 14 точки за победителите, а неговите съотборници Ману Джинобили и Пати Милс се отличиха с по 11 точки. Сан Антонио има 22 победи и 5 поражения през сезона, заемайки първото място в Югозападната дивизия.

Джон Уол и Марчин Гортат отбелязаха по 20 точки за столичани. Гортат се отличи и с 10 овладени топки под кошовете. Вашингтон игра без лидера си Брадли Бийл.

Маями надигра със 104:98 у дома състава на Бруклин. Дуейн Уейд реализира 10 от своите общо 28 точки в последната четвърт, а съотборникът му Хасан Уайтсайд добави още 20 точки за успеха на Хийт.

Горан Драгич вкара 16 точки за Маями, а Джералд Грийн се отличи с 13 точки за победителите. Това е трети пореден успех за тима от щата Флорида.

Брук Лопес беше най-резултатен за Нетс с 25 точки, а Джарет Джак добави още 22 точки и 10 завършващи подавания.

Лос Анджелис Клипърс победи със 103:90 като домакин отбора на Милуоки. Крис Пол има основна заслуга за успеха на домакините с 21 точки и 8 асистенции, а съотборникът му ДеАндре Джордън завърши с 9 точки и 8 борби за 18 минути на полето. Джей Джей Ридик добави още 19 точки за Лос Анджелис, докато Блейк Грифин вкара 15 точки за победителите. О Джей Майо и Майкъл Картер-Уилямс реализираха по 17 точки за Бъкс. Клипърс има 16 победи и 10 поражения на второто място в Тихоокеанската дивизия.