2. Баскетбол
  3. ЦСКА Москва напред в Евролигата

ЦСКА Москва напред в Евролигата

ЦСКА Москва си осигури място на четвъртфиналите в Евролигата. Руснаците гостуваха на Уникаха Малага в Испания и спечелиха драматично със 70-66.

ЦСКА вече има 9 победи и 3 поражения, с което си осигури място в Топ 8. Уникаха вече е с 6 победи и 6 загуби в група Е. Мачът бе равностоен през цялото време и бе решен чак в последната минута. В решителната част домакините поведоха с 6 точки, но ЦСКА изравни бързо.

С тройка на Милош Теодосич гостите поведоха с 4 точки две минути преди края, а при оставащи 45 секунди разликата падна до 2 точки. Веднага след това Сони Уиймс вкара и руснаците стигнаха до успеха. Саша Каун бе най-резултатен за победителите с 16 точки, а за домакините Маркъс Уилямс вкара 12.