2. Баскетбол
  3. ЦСКА взе голямото баскетболно дерби срещу Левски

ЦСКА взе голямото баскетболно дерби срещу Левски

"Червените" спечелиха след 85:72

ЦСКА спечели първото баскетболно дерби срещу Левски през този сезон с 85:72. По този начин „червените“ събраха 7 точки и се изкачиха до третото място във временното класиране на Националната баскетболна лига, като изпревариха „сините“, които също имат 7 точки след 4 мача дотук през кампанията.

В столичната зала „Триадица“ възпитаниците на Росен Барчовски взеха аванс от 6 точки в първата четвърт, която завърши при резултат 20:14. До почивката ЦСКА увеличи аванса си на 9 точки (38:29).

Хората на Димитър Ангелов бяха по-активни в третата част на срещата, но наваксаха само точка от пасива си. В последната четвърт ЦСКА беше господар на паркета и след 26:21 се поздрави с успеха в дербито срещу Левски.

Най-резултатен за ЦСКА бе Кейлъб Уесън, който вкара 24 точки и добави 9 борби и 1 асистенция за 28 минути игрово време. Брендън Йънг пък добави 20 точки, 2 борби и 9 асистенции за 32 минути на паркета.

Златин Георгиев вкара 18 точки и добави 3 борби и 5 асистенции за 38 минути в игра за Левски, но това не бе достатъчно за „сините“, за да стигнат до успеха.

Състави:

Левски: Лъчезар Димитров, Марио Боянов, Алън Арнет, Златин Георгиев, Джон Флорвиъс

ЦСКА: Брандън Йънг, Виктор Гергов, Васил Бачев, Георги Боянов, Кейлъб Уесън