Везенков игра 5 минути при победа на Барселона в Евролигата

Везенков се появи като резерва в средата на втората четвърт и завърши с 2 точки, 1 борба и 1 асистенция за 5:13 минути

Барселона постигна нова победа в група "С" на Евролигата по баскетбол за мъже. Каталунците спечелиха гостуването си на Жалгирис (Литва) с 85:78 (22:23, 23:16, 22:18, 18:21) точки. Двубоят се игра пред близо 15 хиляди зрители.

Испанците губеха след първата четвърт, но след това поведоха в резултата, а в последната четвърт преднината им преднина границата от 10 точки при 74:63. Българският баскетболист Александър Везенков се появи като резерва в средата на втората четвърт и завърши с 2 точки, 1 борба и 1 асистенция за 5:13 минути. За Барселона се отличиха Анте Томич с 18 точки и Карлос Аройо с 12 точки. За Жалгирис 18 точки вкара Реналдас Сейбутис.

В друга среща от групата Локомотив Кубан (Русия) се наложи над гостуващия Пънар Кършияка (Турция) със 72:53 (17:21, 13:14, 22:7, 20:11) точки и записа четвърти пореден успех. По 15 точки за домакините реализираха Малкълм Дилейни и Евгени Воронов. В последния мач от групата Зельона гора (Полша) е домакин на Панатинайкос (Гърция). начело в класирането е Локомотив Кубан с 4 победи, пред Барселона с 3-1.