2. Баскетбол
  3. Везенков наниза 15 точки за Олимпиакос срещу Реал (Мадрид) (ВИДЕО)

Везенков наниза 15 точки за Олимпиакос срещу Реал (Мадрид) (ВИДЕО)

Българинът бе с важен принос при успеха на своя тим

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков се отчете с 15 точки за 25 минути на паркета при победата на Олимпиакос над Реал Мадрид със 73:60 в мач от 20-ия кръг в Евролигата. След този успех гръцкият тим изпреварва „лос бланкос“ в класирането и го оглавява, докато испанският тим остава на 2-ро място.

Мачът започна изключително равностойно като след 5 минути игра в Пирея Олимпиакос взе лек превес при 9:8. В последствие „червено-белите“ съумяха да спечелят и първия период с 19:15. През втората част двата отбора вървяха точка за точка, но Реал Мадрид изоставаше на полувремето с 28:36.

„Лос бланкос“ успяха да се доближат до своя съперник в първите минути на третия период при 40:45, но после последва серия от седем безответни точки на Олимпиакос, които му донесоха аванс от 54:44 преди началото на последните десет минути от срещата. Четвъртата част започна със серия от 10:6 за домакините, която на практика му подсигури и крайния успех със 73:60.

Най-полезен за Олимпиакос бе Костас Слукас, който наниза 11 точки, към които прибави и 6 асистенции. Томас Уолкъп наниза 18 точки, а Саша Везенков се отчете с 15 точки и 5 борби.

За Реал Мадрид Джанан Муса и Валтер Тавареш реализираха по 12 точки, като бяха единствените играчи на „лос бланкос“ с двуцифрен актив.

Следващата среща на Олимпиакос е в понеделник за първенството, когато тимът гостува на Перистери.