2. Баскетбол
  3. Видабаскет и Берое с победи в А група, мъже

Видабаскет и Берое с победи в А група, мъже

Видабаскет постигна поредна победа в шампионата на А група, мъже. Видинчани се наложиха с 84:59 като гост на НСА в София. Срещата започна с предимство на столичани и успех с 23:18 в първата част. В следващата част видинчани успяха да наваксат в резултата и дори се оттеглиха със 7 точки аванс - 42:35. Преимуществото на гостите продължи и след почивката. През второто полувреме видинчани бяха категорични и показаха, че заслужават повече победата. Кристиян Борисов вкара 18 точки за успеха, а по 16 записаха Бойко Пангаров и Янко Янков. За НСА Галимир Томов вкара 13 точки.

Берое пък победи Спортист у дома с категоричното 115:58. Старозагорци бяха безпощадни и в две от четвъртините - първата и последната, позволиха на съперниците си да вкарат само по 8 точки. Бойко Миленков изигра страхотен мач и завърши с 41 точки и 11 борби. Любомир Спасов вкара 20, а Петър Загров - 17. За Спортист Деян Бакярски завърши с 20 точки, а Боян Тенев - 14.