2. Берое
  3. Берое 2003 спечели „Мини шампионска лига“

Берое 2003 спечели „Мини шампионска лига“

На финала възпитаниците на Венелин Сивриев се наложиха над Стяуа след изпълнение на дузпи

Децата на „Берое“, родени през 2003 година спечелиха международния турнир по футбол „Мини шампионска лига“ в Бургас. На финала възпитаниците на Венелин Сивриев се наложиха над румънския гранд „Стяуа“ след изпълнение на дузпи, като в редовното време двата отбора си размениха по едно попадение. Турнирът по Футбол 9 се състоя от петък до неделя и е организиран от ДФК „Звездичка“ и Община Бургас.

Жребият отреди „зелените“ да са в група „А“ , заедно със състава на домакините от „Звездичка“, „ДИТ“ и „Пирот“ (Сърбия). В другата група попаднаха съставите на „Стяуа“ (Румъния), „Едирне“ (Турция), „Бургас спорт“ и „Черноморец“.

В петък от 17:30 часа на спортна база „Звездичка Арена“ „Берое“ победи „ДИТ“ с 4:3. Столичани откриха резултата, но старозагорци направиха страхотен обрат до 4:1. В края на двубоя „ДИТ“ върна две попадения за крайното 4:3.

В събота от 10 часа възпитаниците  на Венелин Сивриев спечелиха с лекота над сръбския „Пирот“ с 4:0, като още до 10-ата минута беройци решиха изхода от двубоя вкарвайки три попадения.

В последната среща от груповата фаза в пряк спор за първото място „зелените“ се изправиха срещу домакините от „Звездичка“. Мачът бе изпълнен с доста единоборства, но старозагорци успяха да наложат превес и само късмета помогна на домакините за крайното 0:0.

Така с актив от 7 точки „Берое“ зае първо място в групата, втори остана „ДИТ“ с 6 т., „Звездичка“ с 4 т. и „Пирот“ с 0 т.

Днес се играха финалните срещи от надпреварата. „Едирне“ остана на 7-о място след като отбора на „Пирот“ не излезе в спора за 7-8 място. „Звездичка“ победи „Бургас спорт“ с 4:2 за 5-6 място, а „ДИТ“ се наложи с 1:0 над „Черноморец“ за 3-4 място.

От 11 часа в спор за първото място се срещнаха победителите от двете групи – „Берое“ и „Стяуа“. Отборът от Румъния, който е селектиран от 300 деца започна по-добре срещата и откри резултата в 5-ата минута след  рикошет. След попадението възпитаниците на Венелин Сивриев взеха инициативата и пропуснаха две добри положения. В 27-ата минута Пламен Христов изравни с удар от воле от 10 метра. Второто полувреме бе изцяло под диктовката на старозагорци, но до нов гол не се стигна. Така двата отбора трябваше да определят победителя в турнира след изпълнение на дузпи. Там по-точни бяха беройци, които спечелиха надпреварата с 2:0 при наказателните удари.

След двубоя се състоя и церемонията по награждаването. Михаил Стоянов от „Берое“ бе определен за най-добър защитник.