2. Берое
  3. Берое 2005 остана на пето място на турнира „Мемориал Енцо Берти“ в Катания

Берое 2005 остана на пето място на турнира „Мемориал Енцо Берти“ в Катания

Заралии завършиха надпреварата без загуба

Отборът на „Берое“ 2005 остана на пето място в турнира „Мемориал Енцо Берти“ в Катания без да загуби нито един двубой.

„Берое“ 2005 започна по изключително драматичен начин участието си на турнира. Момчетата на Слави Жеков завършиха 2:2 срещу римския „Тор Тре Тесте“, които са част от академията на „Ювентус“. Италианците откриха резултата в 15-та минута след грешка в отбраната и в една от малкото си атаки в целия двубой. „Зелените“ бяха по-добри и тотално надиграха своя противник. Али Айвазов изравни 5 минути преди края на мача след удар с глава. „Тор Тре Тесте“ поведе в продължението на мача след пряк свободен удар, но в ответната атака Иван Неделчев изравни за 2:2 след точно изпълнена дузпа. Сериозна контузия в средата на срещата получи голмайсторът на тима Васил Василев, който ще пропусне останалите срещи на тима.

В следващия си мач „Берое“ 2005 разби „Некст левъл“ с 6:0. Три гола за победата реализира Али Айвзов, два бяха дело на Сали Садъков и един на Даниел Пламенов.

В последния си мач в групата тимът завърши при нулево реми с „Академия Барселона“ (Месина). Така момчетата на Слави Жеков останаха на второ място в групата. „Берое“ 2005 бе пълен господар на терена срещу италианския си съперник, създаде десетки положения, два пъти нацели гредата, отмениха им гол, не получи дузпа и в крайна сметка не успя да отбележи нужното попадение, което щеше да класира тима за полуфиналите.

В плейофната фаза „Берое“ победи „Академия Джовани Леони“ с 1:0 след попадение на Иван Неделчев и се класира за финала за 5-6 място.

Днес тимът завърши 1:1 в редовното време срещу „Месина Калчо“ след гол на Сали Айвазов и победи с 4:1 след изпълнение на дузпи.

Така „Берое“ 2005 завърши на пето място без загубен двубой.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха