2. Берое
  3. Берое и Верея завършиха при нулево реми в контрола

Берое и Верея завършиха при нулево реми в контрола

В срещата участие взеха футболисти с по-малко игрови минути в „А“ група досега, а трима юноши направиха дебют при мъжете

„Берое“ завърши 0:0 срещу „Верея“ в контролна среща между двата тима играна на ст. „Трейс Арена“ в кв. Кольо Ганчев. В срещата участие взеха футболисти с по-малко игрови минути в „А“ група досега, а трима юноши направиха дебют при мъжете. Емин Ахмед, роден 1996 г., Преслав Георгиев, роден 1998 г. и Руси Чернаков, роден 1999 г. записаха своите първи игрови минути в мъжкия отбор.

Петър Хубчев пусна през първата част Иван Караджов на вратата, а в защита гласува доверие на капитана на отбора до 21 години Пламен Тенев, Михаел Ковачевич, Танко Дянков и Илия Мунин. Георги Динков и роденият през 1999 година Руси Чернаков играха като опорни халфове. Чернаков бе и най-младия футболист на терена. Той е един от най-перспективните играчи в школата и в момента играе за U17 тима в Елитната група. Друг юноша на „Берое“ Емин Ахмед, който е част от отбора до 21 години, игра по десния фланг. В ляво бе Димо Бакалов, а зад нападателя играеше Станислав Костов. Жуниор Мапуку бе изтегленият напред таран в днешния двубой за „Берое“. В края на първото полувреме дебют направи роденият през 1998-а Преслав Георгиев

Във втората минута многоходова акция от страна на „Верея“ завърши с удар на Стелиян Евтимов отблизо, но Иван Караджов бе заел добра позиция и спаси.

Последваха минути на доминация за „Берое“, но без голови положения за „зелените“.

В 9-ата минута Джонатан Наки засече с глава центрирана в малкия пеналт топка, но я прати над напречната греда.

Две минути след това стражът на „Верея“ Ясин Ел Каруби изпусна центрирана топка в наказателното поле, но отбраната на домакините успя да изчисти преди играч на „Берое“ да достигне топката.

В 13-ата минута Джунейт Али стреля от пряк свободен удар, заложен на 21 метра от вратата, но прати кълбото високо над горната греда.

Танко Дяков отправи коварен удар от далечна дистанция в 29-ата минута, но Ясин Ел Каруби изби с върха на пръстите си, а при последвалото центриране от корнер на Димо Бакалов стражът на домакините бе добре пласиран и спаси.

В 22-ата минута след удар по земя на Димо Бакалов от фаул от 25 метра топката рикошира в Жуниор Мапуку и напусна терена в аут.

Самостоятелен рейд на Пламен Тенев по десния фланг в 34-ата минута завърши с центриране в наказателното поле, но бранител на „Верея“ изчисти.

В 35-ата минута Георги Динков центрира от пряк свободен удар, но отбраната на „Верея“ се справи и предотврати опасността.

Три минути по-късно Георги Динков получи топката по левия фланг и центрира от ляво в наказателното поле, но Ясин Ел Каруби зае добра позиция и улови.

В 55-ата минута дълъг пас по въздуха бе предназначен за Ангел Костов, но Иван Караджов предвидливо излезе напред и улови на границата на пеналта.

Две минути по-късно Георги Динков потърси с дълъг пас напредналия по левия фланг Димо Бакалов, но Ясин Ел Каруби хвана кълбото преди играчът на „Берое“ да играе с него.

В 59-ата минута Джунейт Яшар центрира към Ангел Костов, който засече с глава от непосредствена близост, но Иван Караджов запази самообладание и стопира.

Две минути по-късно Станислав Костов и Емин Ахмед комбинираха пред пеналта, като топката бе предоставена за първия, който стреля по земя, но кълбото не намери рамката на вратата.

При получило се разбъркване след центриране от ъглов удар в 63-ата минута топката попадна в Димо Бакалов, който стреля от малък ъгъл, но отбраната на „Верея“ изчисти. Секунди по-късно топката попадна в краката на Георги Динков, който стреля от дъгата на пеналта, но ударът бе блокиран.

В 77-ата минута влезлият като резерва Салим Керкар центрира от ъглов удар в малкия пеналт, където Михаел Ковачевич засече с глава, но топката бе избита от състезател на „Верея“ и напусна в нов корнер. При последвалото изпълнение отбраната на домакините изчисти.

Шест минути по-късно Салим Керкар стреля от пряк свободен удар, заложен на 23 метра от целта, но Ясин Ел Каруби стопира без проблеми.

В 88-ата минута Исус Ангелов стреля от границата на големия пеналта, но топката премина над рамката на вратата.

В последната минута на срещата Салим Керкар стреля технично от пряк свободен удар, насочвайки топката в долния десен ъгъл, но Ясин Ел Каруби изчисти в ъглов удар. При последвалото центриране отново стражът на „Верея“ изби.

Следващият мач на „Берое“ е гостуването на „Черно море“ във Варна на 19 октомври, неделя от 16 часа.