2. Берое
  3. Берое надви с мъка Несебър

Берое надви с мъка Несебър

Заралии се реваншираха за загубата от Балчик с победа над Несебър

Берое постигна минимална победа с 1:0 над Несебър във втората си контролна среща за деня, която се игра на градския стадион в Обзор.

Заралии загубиха преди няколко часа от Черноморец (Балчик) с 3:4, но сега все пак успяха донякъде да понапомпат самочувствието си с успеха над слабака от Източната "Б" група.

Треньорът на старозагорци Илиян Илиев бе пуснал експериментален стартов състав за контролата с Несебър, но въпреки това неговите момчета успяха да постигнат победата.

Като цяло през първото полувреме ситуацията на терена бе доста скучна и се стигна само до няколко удара пред двете врати.

Каращият проби в Берое Ромарио Резенде отправи много мощен удар към вратата на противника в 43-ата минута и имаше добра възможност да открие резултата, но топката мина на сантиметри от гредата.

Второто полувреме като цяло бе равностойно, но все пак Берое успя да реализира в 70-ата минута. След тройна комбинация между Резенде, Божанов и Станков, топката в крайна сметка влезе във вратата на противника.

Автор на гола пък стана Станков. В последната 90-а минута заралии можеха да вкарат и втори гол, но Божанов не успя да преодолее стража на несебърлии, въпреки че бе очи в очи с него.

В крайна сметка заралии стигнаха до успеха в срещата.

БЕРОЕ: 1. Пламен Петров, 25. Мирослав Енчев, 24. Александър Томаш, 3. Тодор Тодоров, 28. Веселин Пенев, 18. Петър Костадинов, 7. Цветан Филипов, 9. Ромарио Резенде, 20. Николай Станков, 6. Георги Божанов, 14. Евгени Йорданов

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха