2. Берое
  3. Берое надви Заглебие с 1:0 в Анталия

Берое надви Заглебие с 1:0 в Анталия

Рангел Абушев отбеляза победния гол в края на първата част на проверката

Берое спечели с 1:0 срещу полския Заглебие (Любин) на терена в Голд Сити Комплекс в турския курорт Алания. Силен дъжд премести мястото на проверката, предава Берое Онлайн.

Първите минути на мача преминаха в спокойно темпо, като двата тима не бързаха да атакуват. Първият опасен удар дойде в 17-ата минута, когато Милен Танев шутира страховито от 30 метра към горния десен ъгъл, но стражът на Заглебие изби. След половин час игра Рангел Абушев стреля по земя право в ръцете на стража на поляците.

Ямуков и Велев не можаха да нацелят вратата, а Заглебие изпусна чиста ситуация в 37-ата минута при едно невнимание в отбраната на старозагорци. Ударът с глава на Ваня Дзаферович също мина покрай вратата.

Берое обаче успя да вкара в последните секунди на първата част. След хубава контра на момчетата на Илиан Илиев Атанас Чепилов нахлу по десния фланг и центрира перфектно за Рангел Абушев, който засече безпогрешно за 1:0.

На почивката треньорът на „заралии” смени целия състав и пусна нови 11. Новото попълнение Каядо, който Берое измъкна под носа на Левски, можеше да се разпише, но защитник му изби топката точно преди да нанесе удар в 49-ата минута. Емил Ангелов също можеше да вкара, но вратарят изби шута му от малък ъгъл в корнер.

В половината на Берое стражът Теодор Скорчев нямаше много работа, но внимаваше и се намеси добре, за да изчисти пред Павловски. Возняк от Заглебие пропиля шанса на своите да изравнят – той стреля от няколко метра над вратата при грешка на Берое в отбрана в 77-ата минута.

Така Берое завърши лагера в Турция с победа и чака с надежда втория полусезон в А група.

Берое - Заглебие 1:0
1:0 45' Абушев

Берое (титулярен състав):  Иванов, Овона, Дзаферович, Енчев, Ямуков, Софрониев, Чепилов, Танев, Велев, Горанов, Абушев