2. Берое
  3. Берое наниза седем гола на Ботев (Гълъбово)

Берое наниза седем гола на Ботев (Гълъбово)

Берое разгроми със 7:0 отбора на Ботев (Гълъбово) в четвъртата си проверка от лятната подготовка

Берое разгроми със 7:0 отбора на Ботев (Гълъбово) в четвъртата си проверка от лятната подготовка. Шестима от възпитаниците на Илиан Илиев се разписаха във вратата на третодивизионния тим, който през зимата измъкна нулево реми срещу Берое в контролна среща. Георги Андонов откри резултата в 10-ата минута, Дончо Атанасов покачи на 2:0 четири минути по-късно, Захари Димитров се разписа в 19-ата минута, а Ахмед Хикмет вкара страхотен гол в 41-ата. След почивката на два пъти се отличи Ивайло Паргов (50-а и 84-а минута), а едно попадение добави Диан Генчев от дузпа в 70-ата минута. Още два гола за Берое бяха отменени заради нарушение в атака и засада. Срещата се игра при изключителна жега на ст. "Локомотив" в Стара Загора.

В този мач Илиан Илиев заложи на вратата на Теодор Скорчев, който ще е на разположение за официалните срещи на отбора едва след 4 септември, когато навършва 23 години. Той доказа, че е най-добре подготвеният от тримата вратари към момента.

В защита от ляво бе Атанас Атанасов, а от дясно Александър Александров. През първата част Илиев заложи на Тодор Тодоров и Стелиян Попчев. В халфовата линия се заложи на Ахмед Хикмет, Драган Николич, Петър Димитров и Дончо Атанасов. Георги Андонов действаше зад нападателя, а Захари Димитров бе типичен таран.

Още в 20-ата секунда на мача Дончо Атанасов отправи страхотен удар след като получи топката на удобна позиция, но стражът на гълъбовци се справи.

В 4-ата минута първи удар по посока вратата на Берое бе отправен от играчите на Гълъбово от около 23-метрова дистанция. Кълбото обаче прелетя на няколко метра от вратата.

В 5-ата минута след центриране от дясно Дончо Атанасов стреля от 5 метра, но топката срещна гредата след шут с левия крак на крилото на Берое.

Първото попадение дойде в 10-ата минута когато Атанас Атанасов центрира от ляво по земя, Захари Димитров овладя и стреля от 5 метра в левия ъгъл. Топката се удари в тялото на Андонов, който от 1 метър я довкара за 1:0.

Четири минути по-късно падна и втория гол за Берое. Георги Андонов центрира от ляво към Петър Димитров, който опита удар от воле. На метър от голлинията Дончо Атанасов овладя, препъна се в топката, но стана и се разписа за 2:0.

Захари Димитров остана очи в очи с вратаря в 19-ата минута и стреля страхотно. Топката рикошира в дясната греда и влезе в мрежата за 3:0.

В 22-ата минута след късо изпълнение на пряк свободен удар Дончо Атанасов стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на метър над вратата.

Две минути след това Дончо Атанасов центрира от ляво. Петър Димитров стреля от малък ъгъл от воле, но топката срещна тялото на защитник и излезе в корнер. След корнера изпълнен от Николич Захари Димитров отбеляза с глава, но съдията видя нарушение в атака на тарана.

В 30-ата минута Дончо Атанасов пробва удар от воле от 12 метра, но бе блокиран с шпагат от Калчев.

При центриране от дясно на Александър Александров в 34-ата минута Георги Андонов стреля с глава, но топката мина на метър в ляво от вратата.

В 41-ата минута падна четвъртото попадение за Берое. Ахмед Хикмет вкара с много красив удар от 30 метра, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата.

В 44-ата минута след центриране на Дончо Атанасов от фаул, Стелиян Попчев с глава от 4 метра стреля, но топката мина на метър от левия стълб.

През втората част само Теодор Скорчев остана на вратата. Христо Петев игра в лявата зона на защитата, а от дясно Димитър Вакавлиев. Игор Таскович партнира на Иво Иванов в защита, а халфовата линия се разчиташе на Антонио Хаджииванов, Денислав Симеонов, Диан Генчев, Костадин Видолов и Искрен Писаров. В атака се появи Ивайло Паргов.

Още при първата по-сериозна опасност в 50-ата минута падна и петия гол за Берое. След пас от ляво на Диан Генчев към Ивайло Паргов той овладя топката, финтира майсторски бранител и прати кълбото в левия ъгъл на вратата за 5:0.

Две минути по-късно след центриране от корнер на Диан Генчев. Иво Иванов стреля с глава, но вратаря Георгиев изби в нов ъглов удар.

В 57-ата минута топката бе центрирана от дясно, Георги Кирилов стреля с глава от 15 метра, но право в ръцете на Скорчев.

В 61-ата минута Писаров проби от дясно, но паса му към Паргов бе пресечен и топката излезе в корнер. След ъгловия удар Паргов стреля с глава от 14 метра в дясно от вратата - в аут.

Малко след това Диан Генчев нахлу от ляво, проби и отправи пас към Искрен Писаров успоредно на голлинията, но бранител изчисти в корнер. След изпълнението и последвалото меле Костадин Видолов стреля от воле от въздуха от границата на наказателното поле, но кълбото прелетя над вратата.

В 68-ата минута след много добра атака Видолов изведе от дясно Писаров, който стреля от 7 метра, но вратаря спаси.

Минута по-късно Денислав Симеонов стреля от 21 метра, но в дясно на вратата.

Искрен Писаров центрира от дясно към Антонио Хаджииванов в 70-ата минута. Младият футболист обаче бе повален и съдията отсъди най-голямото наказание във футбола - дузпа. Резултатът стана 6:0 след като Диан Генчев от 11-метров наказателен удар прати топката в левия ъгъл на вратата.

В 76-ата минута Ивайло Паргов надбяга 2-ма противникови състезатели, навлезе в наказателното поле и стреля по земя. На метър пред голлинията Денислав Симеонов довкара топката, но реферът отсъди засада.

Осем минути преди края на мача Ивайло Паргов изведе зад защитата Искрен Писаров, който бе леко задържан, а после вместо да подаде на свободния Паргов игра сам и сгреши.

Последното попадение в мача падна в 84-ата минута когато Ивайло Паргов остана очи в очи с Георгиев, финтира го и на празна врата покачи на 7-0.

Следващата контрола на Берое е в сряда в Любимец срещу местния тим.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха