2. Берое
  3. Берое не успя да постигне победа в последната си контрола от лагера в Сърбия

Берое не успя да постигне победа в последната си контрола от лагера в Сърбия

"Зелените" завършиха 0:0 с кипърския Арис Лимасол

Отборът на Берое не успя да постигне победа в последната си контрола от лагера в Сърбия. Старозагорци завършиха 0:0 с Арис Лимасол. Момчетата на Илиан Илиев изиграха много силно първо полувреме, а две греди белязаха двубоя за българите. След почивката играта се накъса заради многото смени предприети предимно в състава на заралии.

Старши треньорът на Берое заложи на следната стартова единайсеторка: Теменлиев, Ямуков, Дзаферович, Бачев, Пенев, Велев, Генчев, Димитров, Чипилов, Абушев и Златинов. Впечатление направи фактът, че Пепи Димитров игра по левия фланг на атаката, а Чипилов отдясно.
Още в началото на двубоя Берое имаше шансове да открие резултата, но в 28-та бе едно от най-чистите. Диян Генчев стреля от пряк свободен удар от около 20 метра, вратарят изгледа как топката срещна десния стълб на вратата му. След това топката попадна в Петър Димитров, който от границата на наказателното поле стреля в аут.

В 39-та минута Берое направи чудесна атака, Пепи Димитров се измъкна от защитата на Арис, чукна си с глава топката, преодолявайки стража Ковач, излязъл да го посрещне, вратарят го фаулира малко пред границата на наказателното поле. Съдията не се поколеба и показа директен червен картон на стража на Арис. В духа на приятелския мач, в игра за съперниковия тим се появи резервния вратар.

Само три минути по-късно българите имаха шанс да открият резултата чрез Влади Златинов, който стреля от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

След почивката старши треньорът на Арис смени изцяло състава си на терена, а Илиан Илиев пускаше своите футболисти поетапно, което накъса играта. В крайна сметка двубоят приключи при резултат 0:0.

Утре тимът на Берое се прибира в България.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха