2. Берое
  3. Берое победи Хебър в проверка (ВИДЕО)

Берое победи Хебър в проверка (ВИДЕО)

Старозагорци надвиха съперника си с 3:1

Берое се наложи с 3:1 над Хебър (Пазарджик) в четвъртата си контролна среща от зимната подготовка. Димо Бакалов откри резултата в 8-ата минута, а веднага след това Макута удвои. Гостите намалиха чрез Петков в 43-ата минута, а крайното 3:1 оформи Кийлън Лебон.

Домакините започнаха по-активно срещата и успяха да открият резултата в 8-ата минута. Димо Бакалов получи на границата на наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл с прецизен удар.

Минута по-късно след атака по десния фланг топката по центрирана в пеналта на гостите, където Макута я прати в мрежата след удар с глава.

Хебър затрудни Берое в следващите минути. В 11-ата след атака по левия фланг последва центриране на втора греда, където Хамдиев засече топката от въздуха, но ударътр му срещна гредата.В 34-ата минута Хаджиев отправи удар с глава след корнер, но топката мина на сантиметри над вратата.

Две минути по-късно Петков стреля от дистанция, но ударът му мина на метър от гредата.

В 39-ата минута Ивайло Лазаров излезе на стрелкова позиция сам срещу Перниш, но стражът на Бероеспаси.

В ответната атака Апостолов шутира много опасно от границата на пеналта, но не намери целта.

Гостите върнаха едно попадение в 43-ата минута, когато Живко Петков се пребори в наказателното поле и прати топката в мрежата от непосредствена близост.

Три минути след подновяване на играта Лебон проби по фланга и намери Макута, който веднага шутира, но ударът бе блокиран.

В 50-ата минута Хаджиев стреля опасно с глава, но топката мина над вратата.

Четири минути Макоута центрира от фланга, а Лебон засече с глава, но топката не намери очертанията на вратата.

В 67-ата минута Апостолов изведе отлично Лебон зад гърба на отбраната, а французинът прати топката в мрежата с елегантен удар – 3:1.Седем минути по-късно Чаворски получи пред наказателното поле и отправи опасен удар, но Василев се намеси и спаси.

В последната минута Динков отправи удар с глава, но топката мина над вратата. Следващата проверка на „зелено-белите“ е в събота (30 януари) срещу Ботев в Пловдив.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха