2. Берое
  3. Берое победи третодивизионни турци на път за Алания (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое победи третодивизионни турци на път за Алания (ВИДЕО+СНИМКИ)

Голът отбеляза Станислав Костов след добра атака и асистенция на Бенджамин Морел

„Берое“ победи с 1:0 „Къркларелиспор“ в първата си проверка на турска земя. На път за Истанбул, откъдето „зелените“ летят за Алания, момчетата на Петър Хубчев стояха по-добре на терена и се поздравиха със заслужен успех. Голът за „Берое“ отбеляза Станислав Костов след добра атака и асистенция на Бенджамин Морел в 14-ата минута.

kirklareli-beroe_sustavi

В 6-ата минута Емин Ахмед центрира в наказателното поле, където обаче беройци не успяха да овладеят и да отправят удар.

Том центрира в наказателното поле в 13-ата минута, Станислав Костов пое, но защитник успя да му отнеме.

В 14-ата минута Владимир Зафиров стреля от дистанция, но след рикошет в гърба на бранител топката се отклони от целта.

kirklareli-beroe_morel

Малко след това Емин Ахмед намери Бенджамин Морел, който размени подавания с Кирил Личев. Младокът изведе Морел в наказателното поле, а фрнцузинът навлезе и пусна на непокрития в малкия пеналт Станислав Костов, който се разписа за 1:0.

В 17-ата минута играч на домакините свали с глава към Аксъ, който засече, но бе неточен.

Георги Андонов стреля от пряк свободен удар на няколко метра пред наказателното поле в 28-ата минута. Топката обаче рикошира в гърба на бранител и бе отбита.

kirklareli-beroe_kostov

Минута по-късно Хакан Гюнвенчер от домакините стреля от далечна дистанция, но бе твърде неточен и топката излезе в аут.
В 32-ата минута Бенджамин Морел изведе Кирил Личев, който предостави на Костов. Нападателят финтира бранител и пробва да прехвърли вратаря, но той с върха на пръстите си успя да избие.

Две минути след това Кирил Личев центрира към Станислав Костов, който засече от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата.

kirklareli-beroe_lichev

В 37-ата минута две центрирания в наказателното поле на „Берое“ завършиха с удар на Мехмет Ал, но отлично се намеси Михаил Михайлов, който спаси.

Емин Ахмед изведе добре Морел в 38-ата минута. Французинът подаде за Станислав Костов, той центрира към Стивън Петков, който продължава за Георги Андонов. Нападателят обаче бе покрит добре и не успя да стреля, а пасът му в ляво бе пресечен.

В ответната атака след центриране от ляво Енгин Гюнгюр получи, успя да финтира Георги Динков и да стреля, но прати топката над вратата.

kirklareli-beroe_radost

През второто полувреме Петър Хубчев направи множество смени.

В 52-ата минута след дълго подаване за Станислав Костов в наказателното поле, бранител на домакините го изпреварва и изчисти в корнер. След изпълнението на Кирил Личев Владимир Зафиров засече с крак, но топката мина високо над вратата.

kirklareli-beroe_andonov

Четири минути по-късно Георги Андонов центрира отлично. От границата на пеналта Георги Божилов засече, но топката мина над вратата.

В 60-ата минута Елиаш изведе Исмаил Иса в наказателното поле. Вратарят на домакините излезе напред и успя да блокира центрирането на нападателя на „Берое“.

Девет минути по-късно Михаил Михайлов спаси отлично след удар на Енис Челиксъ.

В 75-ата минута Емин Ялън стреля от малък ъгъл, но перфектно реагира Михаил Михаклов, който спаси.

„Берое“ доигра мача с 10 души след като в самия край Венцислав Василев се контузи и не можа да продължи да играе. Стивън Петков също бе заменен принудително малко преди края на първата част.

В събота от 17 часа „Берое“ ще изиграе контрола в Белек с националния отбор на Румъния.

„Къркларелиспор“ (Къркларели, Турция) – „Берое“ (Стара Загора) 0:1
голмайстори: 0:1 Станислав Костов 14′
„Берое“ (Стара Загора): 1. Михаил Михайлов, 13. Емин Ахмед (63′ – 18. Атанас Зехиров), 3. Владимир Зафиров (73′ – 24. Венцислав Василев), 15. Георги Динков (68′ – 15. Георги Динков), 70. Том (68′ – 6. Иво Иванов), 16. Кирил Личев (63′ – 20. Неманя Милисавлевич), 14. Георги Божилов (58′ – 27. Игор Джоман), 7. Георги Андонов (61′ – 8. Георги Сърмов), 19. Бенджамин Морел (58′ – 21. Елиаш), 73. Стивън Петков (46′ – 10. Исмаил Иса), 9. Станислав Костов (74′ – 77. Спас Делев); старши треньор: Петър Хубчев

стадион: „Ататюрк“, Къркларели