2. Берое
  3. Берое прегази Равда при децата

Берое прегази Равда при децата

Децата на Берое родени през 1995 година продължават напред в баражите по пътя към републиканското първенство. Този път възпитаниците на Сидер Димитров победиха Равда 1954 с 4:1

Децата на Берое родени през 1995 година продължават напред в баражите по пътя към републиканското първенство. Този път възпитаниците на Сидер Димитров победиха Равда 1954 с 4:1, като с по две попадения се отличиха Ангел Костов и Венцислав Иванов. Час преди двубоя над Стара Загора се изсипа порой, който наводни терена. В сряда от 16 часа беройци се изправят срещу третият от Зона „Сливен” ОФК Ямбол 2004 в трети кръг от баражите.

В 4-ата минута Ивелин Монев се опита да изненада стражът на гостите, но ударът му премина в ляво от вратата.

Две минути по-късно Александър Нуцов пробва изстрел от 13 метра, но вратарят на гостите спаси.

В 12-ата минута гостите изненадващо откриха резултата. След изпълнение на корнер и последвалото меле Желязко Миндов стреля силно по земя от границата на наказателното поле, Теодор Койчев изби, но право в краката на непокрития Тодор Марков, който от малкия пеналт вкара за 0:1.

Седем минути по-късно Ивелин Монев бе повален в наказателното поле, но главният съдия остана безмълвен.

В 20-ата минута домакините изравниха. След центриране от корнер на Ивелин Монев Ангел Костов в първият момент не успя да намери добре топката, но при вторият си опит не остави шанс на Димитър Йорданов с удар от 3 метра.

Две минути след това отново Костов стреля към вратата на бяло-сините от около 23 метра, но в страни от целта.

След още две минути Венцислав Иванов стреля от ъгъла на наказателното поле, но стражът на Равда боксира.

В 26-ата минута след центриране от корнер на Монев Тотев с глава прати топката на метър в дясно от вратата.

Минута по-късно Мартин Стойнов изведе в добра позиция Венци Иванов, но ударът му от малък ъгъл бе избит от стража в корнер.

Малко след това Стойнов спря топката на гърди на границата на наказателното поле, обърна се и отправи удар с левият крак, но в дясно от вратата.

В 33-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Пламен Тенев изведе с дълго подаване от свободен удар Ангел Костов зад защитата на гостите, след което футболистът с №17 си чукна топката с глава и технично преодоля Йорданов за 2:1.

Последната възможност за първата част се откри пред капитанът Венцислав Иванов, но ударът му от 24 метра бе спасен от стража.

През вторите 35 минути възпитаниците на Сидер Димитров не оставиха никакви съмнения в превъзходството си. Още в първата минута след подновяването на играта Монев стреля от 24 метра в горният десен ъгъл, но Йорданов успя да избие в корнер.

В 39-ата минута Стойнов изведе на чиста позиция Иванов, но ударът на капитанът от 12 метра премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Три минути по-късно Монев отне топката от Халил и стреля по диагонала, но в страни от вратата.

В 43-ата минута Наско Недялков изпълни пряк свободен удар от 28 метра, но Койчев сигурно спаси.

В ответната атака Стойнов опита удар от 20 метра, но коженото кълбо премина над вратата.

В 57-ата минута Венцислав Иванов бе изведен в чиста позиция и с левия крак прати топката неспасяемо в долният ляв ъгъл за 3:1.

Осем минути по-късно Ангел Костов с пета изведе Венцислав Иванов очи в очи със стражът на гостите и за капитана на „зелените” не бе проблем да реализира второто си попадение в срещата.

Минута по-късно след центриране от корнер на Ивелин Монев топката попадна в Ангел Костов, но ударът му рикошира в тялото на бранител на представителя на Бургаска област и излезе в ъглов удар.

Минута преди изтичането на редовните 70 минути Никола Киров стреля с глава над вратата на Йорданов, след центриране от фаул на Димитър Галчин.

Това е втори успех на тимът воден от Сидер Димитров в квалификациите за Републиканско първенство. В сряда Берое 95 среща третият от Зона „Сливен” ОФК Ямбол 2004. Срещата е от 16 часа на Изкуственото игрище под Аязмото.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха