2. Берое
  3. Берое с минимален успех срещу Академик (Свищов) за купата

Берое с минимален успех срещу Академик (Свищов) за купата

Тимът от Стара Загора надви съперника си от Свищов с 1:0, Елио Мартинс донесе победата на Берое с гол от дузпа

Берое се наложи с минималното 1:0 над Академик (Свищов) в първия мач помежду им от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Единственото попадение отбеляза Елио Мартинс от дузпа в 72-ата минута, предаде Берое Онлайн.

В 11-ата минута Берое отправи първия си точен удар в мача – Елио Мартинс стреля отдалеч, а топката срещна главата на футболист на Академик и попадна в ръцете на вратаря на гостите. Три минути след това Горанов стреля от движение, но кълбото не попадна в рамките на вратата. Малко преди средата на първата част Иво Иванов засече с глава центриране в наказателното поле от корнер, но кълбото премина вдясно от вратата.

В 26-ата минута Мартин Райнов получи отличен шанс да открие резултата, но след удара му от 20-ина метра топката премина много близко до гредата и излезе в аут. В 39-ата минута Салеш пропусна да се разпише след удар с глава, стреляйки извън целта, а до края на първото полувреме не се стигна до попадения и на почивката на мача резулатът бе 0:0.

Почти веднага след подновяването на играта през втората част, Берое можеше да открие, след като Педро Еуженио стреля от около 25 метра, но кълбото срещна дясната греда и излезе в аут. В 71-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка на играч на Академик в наказателното поле. Застаналият зад топката Елио Мартинс не сбърка от бялата точка, правейки резултата 1:0.

В 79-ата минута Педро Еуженио центрира хубаво и Иво Иванов отигра с глава, но Руслан Йовчес с отлична намеса изби в ъглов удар. В 90-ата минута Педро Еуженио можеше да отбележи втори гол за Берое, но след изпълнението му от пряк свободен удар топката срещна страничната греда на вратата на гостите. До края на мача не се стигна до нов гол и така тимът от Стара Загора спечели с 1:0. Реваншът е на 24-ти или 25-ноември.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха