2. Берое
  3. Берое тръгна с победа в турнира "Поморие къп" (ВИДЕО)

Берое тръгна с победа в турнира "Поморие къп" (ВИДЕО)

Стивън Петков игра за старозагорци, които победиха с 1:0 домакина Поморие

„Берое“ тръгна с победа при участието си в „Поморие къп 2015". „Заралии“ се наложиха с 1:0 над домакините от „Поморие“ с попадение на Емин Ахмед в 15-ата минута на мача. В останалите мачове „Берое“ ще излезе с младежката си формация до 21 години.

В тази среща участие взеха Михаил Михайлов, Пламен Тенев, Георги Динков, Стивън Петков, Аласан Н’Диайе, Крис Гади и Станислав Костов, които са част от мъжкия отбор. Останалите бяха представители от младежкия тим на „Берое“. Отборът бе воден от Петър Хубчев. С получено писмо от БФС в „Берое“ вчера каращият проби в тима Стивън Петков получи правото да участва в контролни срещи с „Берое“ от БФС и взе участие в днешния първи мач от приятелския турнир „Поморие къп“.

В 4-ата минута Любомир Божинов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, но беройци изчистиха преди играч на домакините да успее да засече. Пет минути по-късно Кирил Личев пусна добро извеждащо подаване към Станислав Костов зад защитата, но нападателят бе останал в положение на засада.

След добра комбинация между Аласан Н’Диайе и Крис Гади в 11-ата минута крилото напредна от дясно и пусна отличен пас към Станислав Костов, но Георги Петков успя да изчисти в корнер. След първото изчистване след центрирането от ъгловия удар, при втория Крис Гади получи на дъгата пред наказателното поле и отправи мощен удар, но над целта.

В 15-ата минута Кирил Личев пусна страхотен пас за Емин Ахмед зад защитата, той използва скоростта си навлезе по диагонал в наказателното поле и откри с хубав удар.

В 21-ата минута след центриране в наказателното поле на „Берое“ топката не бе избита по най-добрия начин от защитата, разходи се по гол линията, но не влезе във вратата и излезе в аут. Три минути по-късно Станислав Костов направи много добър рейд по дясното крило и центрира към далечния ляв ъгъл по атаката на „Берое“ на наказателното поле от където Георги Динков отправи силен удар, но кълбото мина на сантиметри от целта.

В 25-ата минута след центриране от дясно в наказателното поле Красимир Пчеларов засече, но по най-добрия начин се намеси Михаил Михайлов, който спаси. Пет минути по-късно Стивън Петков направи хубаво центриране от дясно за Емин Ахмед, който отправи плътен удар от наказателното поле, но топката мина встрани от целта.

В 34-ата минута Крис Гади подаде към Аласан Н’Диайе, който потърси Станислав Костов. Нападателят отправи удар над вратата от ъгъла на наказателното поле, но бе останал и в засада. Любомир Божинов центрира от корнер в 39-ата минута, а Димитър Попов засече с глава, но бе неточен. В 42-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле където Руслан Господинов засече добре, но топката мина на метър встрани от вратата на Михаил Михайлов. Руслан Господинов стреля добре в 43-ата минута, но Михаил Михайлов реагира добре и изби.

След почивката, в 50-ата минута след грешка в средата на терена Стайко Стайков изведе пред наказателното поле Димитър Коларов, но той се засуети и не се случи нищо опасно. Последва бърза контраатака за „Берое“ чрез Крис Гади, който центрира за Станислав Костов. Нападателят стреля, но Даниел Желев се справи и успя да улови.

В 56-ата минута Любомир Божинов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле където Денислав Димитров с глава успя да избие.
Минута по-късно отново Любомир Божинов изпълни пряк свободен удар, но този път с директен удар. Топката мина обаче малко над вратата.

В 61-ата минута Руслан Господинов се възползва от грешка в отбраната на „Берое“ и стреля, но Михаил Михайлов се намеси добре и спаси.
Минута след това Аласан Н’Диайе стреля добре от пряк свободен удар от 25 метра, но топката мина над целта.

Последваха минути, в които „Берое“ продължи да е по-деен, но завършващите удари не застрашаваха вратарите. В 88-ата минута Станислав Костов напредна добре, но ударът му бе блокиран. Крис Гади проби в 90-ата минута и потърси Стивън Петков, който стреля от границата на пеналта, но над вратата.

В следващите мачове от „Поморие къп“ „Берое“ ще участва с младежката формация до 21 години. Те са на 12 февруари срещу „Созопол“ от 15 часа и на 14 февруари когато са финалите.

Поморие (Поморие) – Берое (Стара Загора) 0:1

0:1 Емин Ахмед 15′

Поморие (Поморие): 1. Даниел Желев (76′ – 12. Фарадин Хасан), 20. Диян Лефтеров (78′ – 15. Ангел Лазаров), 33. Димитър Попов (76′ – 25. Емил Гетов), 19. Георги Петков (46′ – 18. Александър Иванов), 2. Антон Иванов (63′ – 27. Свилен Иванов), 19. Живко Илиев (46′ – 6. Стайко Стайков), 10. Любомир Божинов (к) (76′ – 24. Петър Кехайов), 17. Станислав Ганев (46′ – 3. Енчо Лемперов), 11. Красимир Пчеларов (28′ – 21. Руслан Господинов), 22. Димитър Коларов (76′ – 23. Пламен Димитров), 7. Даниел Стоянов (63′ – 14. Стефан Стаматов); старши треньор: Малин Орачев

Берое (Стара Загора): 1. Михаил Михайлов – 2. Денислав Димитров, 13. Пламен Тенев, 91. Деян Димов, 7. Георги Динков – 70. Стивън Петков, 4. Аласан Н’Диайе – 18. Кирил Личев (86′ – 13. Атанас Панов), 11. Крис Гади, 98. Емин Ахмед (75′ – 28. Димитър Трайков) – 92. Станислав Костов (к); старши треньор: Петър Хубчев

Главен съдия: Валентин Желязков (Бургас)
Асистент съдии: Николай Стоянов (Бургас), Светослав Славов (Бургас)
Стадион: Градски, Поморие