2. Берое
  3. Берое U17 трети след 5:0 над Дунав в Русе

Берое U17 трети след 5:0 над Дунав в Русе

„Берое“ U17 се наложи с 5:0 над „Дунав“ U17 (Русе) при гостуването си в мач от XVII кръг от Елитната юношеска група при младшата възраст. Цветелин Атанасов (на два пъти)

„Берое“ U17 се наложи с 5:0 над „Дунав“ U17 (Русе) при гостуването си в мач от XVII кръг от Елитната юношеска група при младшата възраст. Цветелин Атанасов (на два пъти), Неделин Бакърджиев, Ивайло Стоянов и Станислав Белчев бяха точни за възпитаниците на Владислав Януш и Ваня Джаферович.

В 26-ата минута след преса в половината на противника Цветелин Атанасов отне топката от защитник и след самостоятелен рейд откри резултата в полза на гостите от Стара Загора.

След почивката беройци отбелязаха още четири попадения. Първото дойде в 62-ата минута когато Неделин Бакърджиев отбеляза красив гол с удар извън наказателното поле.

Ивайло Стоянов се измъкна зад отбраната на домакините в 67-ата минута и сам срещу вратаря оформи резултата до 0:3.

Три минути по-късно след добра атака от дясно Ивайло Стоянов центрира за Цветелин Атанасов на задна греда. Нападателят бе точен и покачи резултата.

В 78-ата минута падна и петия гол след заучено изпълнение на ъглов удар. Негов автор беше Станислав Белчев.

След победата „Берое“ е на трето място с 35 точки. Толкова има и „Лудогорец“, но разградчани загубиха в Стара Загора с 1:0 и отстъпват в директния дуел. На второ място е ЦСКА с две точки повече, а едноличен водач е „ДИТ Спорт“ с актив от 44 точки.

В това приключи първият полусезон в Елитната юношеска група до 17 години. Всъщност не е точно полусезон, тъй като мачовете продължават – кръг има още в средата на идната седмица.

Почивката ще дойде след 22-ия рунд, а напролет националната дивизия на младшата продължава в сгъстен и забързан график, тъй като първенството трябва да приключи най-късно да средата на април заради европейското, на което сме домакини.

На 18 ноември, вторник, от 14:00 часа „Берое“ U17 гостува на „Литекс“.

Съставът на „Берое“ срещу „Дунав“: Веселин Добрев – Ивайло Стоянов, Станислав Белчев, Калоян Динев, Янчо Янчев – Петър Болградов (Надим Ангелов), Атанас Панов, Неделин Бакърджиев (Мартин Ковачев) – Цветелин Атанасов, Преслав Георгиев (к) (Ангел Денчев), Светомир Георгиев (Руси Чернаков)