2. Берое
  3. Берое U19 разби Светкавица U19

Берое U19 разби Светкавица U19

Домакините се наложиха с 4:0 в мач от ЕЮГ

Отборът на “Берое” U19  победи връстниците си от “Светкавица” с 4:0 в мач от XIII кръг на Елитната юношеска група до 19 години, който се игра на Изкуствения терен на комплекс “Берое”. Точни за възпитаниците на Иван Гаджев бяха Кирил Личев в 9-та минута, Жюлиен Бенков в 39-та минута, Ангел Костов в 80-та и Никола Грозданов от дузпа в 85-та минута.

“Зелено-белите” бяха по-добрия отбор през цялото игрово време и логично победиха гостите от Търговище. Първата опасност дойде в 4-та минута, когато след изпълнение на ъглов удар Пламен Тенев засече с глава, но топката мина на сантиметри от горната греда.

Беройци поведоха в 10-та минута, когато Кирил Личев пое от центъра, направи двойно подаване с Никола Грозданов и озовал се сам срещу вратаря Мирослав Кръстанов не сгреши за 1:0.

В 20-та минута Личев стреля силно от пряк свободен удар от около 22 м. Топката затрудни стража на гостите, който изпусна кълбото, но веднага след това успя да го улови точно пред краката на беройски играч. Първата опасност пред вратата на домакините дойде в 29-та минута, когато след изпълнение на ъглов удар най-съобразителен бе Иван Георгиев, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда на Теодор Койчев. В 31-та минута Личев изведе с отличен дълъг пас Николай Добрев, който овладя в наказателното поле на “Светкавица” и върна на Грозаданов, но ударът на последния мина над вратата.

В 39-та минута Венци Иванов изпълни страхотен пряк свободен удар, но топката бе избита от вратаря на гостите в ъглов удар. Добрев центрира в малкото наказателно поле, където Бенков засече с глава и удвои резултата – 2:0. След почивката “Берое” отново бе по-добрия отбор и първата опасност дойде в 47-та минута, когато Венци Иванов след самостоятелен рейд премина през двама противникови състезатели и стреля 25 м, но ударът мина в страни от целта. В 54-та минута Кристиян Христов от “Светкавица” проби отдясно, центрира почти от аут линията, топката попадна в Петър Живков, чийто удар обаче срещна тялото на Писков от домакините и излезе в корнер.

В 56-та минута след многоходова комбинация за “Берое” Светлин Симеонов навлезе в наказателното поле и върна топката на границата на полето, където Енчев копна към Желязков, който от около 12 м от воле, прати в страни. В 71-та минута грешка в защитата на гостите позволи на Венци Иванов да излезе в изгодна позиция в наказателното поле, но ударът му мина в страни от вратата. Две минути по-късно Желязков се измъкна по левия фланг, центрира в наказателното поле, където Иванов спря топката и шутира мигновено, но право в ръцете на вратаря. В 78-та минута след изпълнение на корнер топката попадна в Писков, който шутира, но отново на сантиметри от целта.

В 80-та минута зелено-белите отново стигнаха до изпълнение на корнер, след който резултатът бе покачен на 3:0. Най-съобразителен в наказателното поле бе Ангел Костов, който засече топката между двама бранители в синьо. В 85-та минута Писков изведе Мустафов в наказателното поле на гостите, където бе фаулиран и съдията посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Никола Грозданов, който с удар в средата на вратата оформи крайното 4:0. След този мач “Берое” има 5 победи, 3 равенства и 3 загуби и събира актив от 18 т. В следващия си мач от Елитна група до 19 год. момчетата на Иван Гаджев гостуват на “Чавдар” (Етрополе).

“Берое” U19 – “Светкавица” U19 (Търговище) 4:0
“Берое”: Tеодор Койчев, Николай Добрев, Геро Писков, Пламен Тенев (к), Борислав Желязков, Пейчо Енчев, Жюлиен Бенков, Никола Грозданов, Кирил Личев, Венцислав Иванов, Светлин Симеонов; старши треньор: Иван Гаджев
“Светкавица”: Мирослав Кръстанов, Никола Иванов, Благослав Ненков, Кристиян Колев, Петър Живков, Антон Митков, Светлин Георгиев, Васил Илиев, Виктор Иванов, Иван Георгиев;
главен съдия: Тодор Малинов (Пловдив)
асистент съдии: Екатерина Маринова (Габрово), Николай Чакъров (Пловдив)
стадион: “Берое” (Изкуствен терен), Стара Загора