2. Берое
  3. ХИК се пази за Берое, но сдаде първото място във Финландия

ХИК се пази за Берое, но сдаде първото място във Финландия

Загубата с 0:1 от Илвес свали тима от Хелзинки от върха във Вейкасулигата

Само с трима от титуля­рите, играли срещу Берое в Стара Загора в Лига Европа, ХИК падна с 0:1 от Илвес като гост в Тампере и сдаде първо­то място във финландската Вейкауслига. Треньорът Мика Лехкосуо пусна сред стартовите 11 само бранителите Яласто, Тайво и Реджепи, а ед­ва след 60-ата минута вкара Морелос, Танака и Камара, но до обрат така и не се стигна въпреки отправените 12 удари.

Гола за Илвес, който е 4-и в класирането, отбеляза Тенденг с мощен шут в края на първата част. Така ХИК изо­стана на три точки от Мариехамн, който би с лекота ПК 35 Вантаа навън (2:0). "В България изиграхме най-добрия си мач това лято, но очевид­но умората от сгъстения цик­ъл си казва думата", заяви Лех­косуо след загубата.

Съставът на ХИК: Ууситало - Тайво, Яласто, Редже-пи, Халме - Анан, Колемайнен (71-Танака), Малоло (60-Камара), Форсел (60-Морелос) - Одуамади, Гадже