2. Берое
  3. Искрен Писаров е футболист на феновете на Берое

Искрен Писаров е футболист на феновете на Берое

Искрен Писаров е футболист на феновете за първия месец на сезон 2009/10.

Искрен Писаров е футболист на феновете за първия месец на сезон 2009/10. Новото попълнение на Берое бързо спечели любовта и уважението на феновете на Берое с изявите си в срещите от месец август. Рекорден брой (за месечна класация) фенове на тима взеха участие в допитването, което по традиция се провежда във форума към сайта Beroe Online. 109 бяха участниците като 6 гласа са невалидни по правилата на анкетата. Второто място в класацията зае капитанът на отбора Слави Жеков, а трети е друго ново попълнение - Георги Андонов.

През месец август Берое изигра четири официални срещи. "Зелените" победиха Локомотив (София) в откриването на първенството на "А" група за сезон 2009/2010 с 2:1. След добра игра възпитаниците на Илиан Илиев загубиха класически от ЦСКА в Сливен във втория кръг. Гол в 81-ата минута им отне 2 точки от актива при домакинството срещу Черноморец Бургас (Бургас) под Аязмото, но постоянната и нападателна игра донесе победа с 3:1 като гост на Локомотив 1936 (Пловдив) под тепетата.

Искрен Писаров отбеляза два гола в тези срещи и записа 1 асистенция. Още първия гол в шампионата на "А" група за новия сезон падна с негово дейно участие. След извеждащ пас на Слави Жеков именно Писаров асистира на Георги Андонов за 1:0 срещу Локомотив (София) в 26-ата минута на мача. При домакинството на силния отбор на Черноморец съставен предимно от чужденци Писаров бе най-добрият на терена и се отчете с гол в 36-ата минута на срещата. Негов бе и първия гол в мача с Локомотив (Пловдив) в края на първото полувреме на мача на стадиона в парк Лаута. Нисичкият халф се оказа най-съобразителен при прекрасно центриране на Слави Жеков и с глава направи резултата 1:0 в полза на Берое.

Искрен Писаров е роден на 5 октомври 1985 г. в Бургас. Висок е 169 см, а тежи 67 кг. Професионалната си кариера започва в Янтра (Габрово) където получава и прякора си - Хеслер, заради поразителната прилика в ръстово отношение и поведение на терена с легендарния халф на немския национален тим Томас "Ике" Хеслер. Талантът на Писаров не остава незабелязан в Габрово и скоро след това той се озовава във Видима-Раковски (Севлиево). След 24 мача и 2 гола в Севлиево Драги Канатларовски привлече Писаров в Пловдив където той подписа до 2011 г. Халфът изигра 25 мача с фланелката на пловдивското Локо, но в последните кръгове позагуби доверието на Аян Садъков. В крайна сметка през лятото на 2009 г. по искане на Илиан Илиев Писаров бе привлечен в Стара Загора с договор за преотстъпване за 1 година с опция за закупуване.

Писаров спечели 427 точки в анкетата за месец август, което е с 39 повече от подглагсника му Слави Жеков. Георги Андонов зае третата позиция с 331 точки. Зад голямата тройка остана Александър Александров. Талантливият десен халф бе в основата на редица от атаките на Берое през първите четири мача от първенството. Александров спечели 148 точки. Диан Генчев зае петата позиция с актив от 79 точки, следван от Дончо Атанасов, който спечели 71 точки. Иво Иванов и Петър Костадинов се класираха на 7 и 8 място съответно с 35 и 34 точки. Равен брой точки - по 6 имат Костадин Видолов и Боян Пейков, като така двамата си разделят деветата позиция в класирането. Атанас Атанасов с 3 точки също се включи в класацията за август.

Класацията "Футболист на феновете" е с петгодишна история. В месечната класация право на глас има всеки привърженик на тима, регистриран във форума и имащ повече от 15 смислени мнения в "Берое днес". За да е валиден гласа всеки участник посочва 5 имена на футболисти, които според него са се представили най-добре за съответния месец. За първо място се полагат - 5 точки, за второ – 4, за трето – 3, за четвърто – 2 и за пето място – 1 точка. В зависимост от резултатите от месечните класации се номинират десетте футболисти с най-много точки. Те участват в гласуването във фен сайта за призовете "Футболист на есенния полусезон", "Футболист на пролетния полусезон" и "Футболист на феновете за целия сезон". Получените точки от гласуването в сайта влизат с тежест от 2/3 в общият резултат, а към тях се прибавят 1/3 от общия сбор за всеки футболист в месечните анкети, които се провеждат във форума на сайта.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха