2. Берое
  3. Ново поражение за юношите на Берое

Ново поражение за юношите на Берое

Възпитаниците на Венелин Сивриев загубиха с 0:3 от Литекс (Ловеч) в среща от XVII кръг

Юношите младша възраст на Берое състезаващи се в елитната юношеска група продължиха с неубедителните си изяви и допуснаха нова загуба в първенството. Възпитаниците на Венелин Сивриев загубиха с 0:3 от Литекс (Ловеч) в среща от XVII кръг.

През първата част "зелените" успяха да запазят вратата си суха, но през вторите 40 минути гостите материализираха игровото си предимство с попадения на Здравчев, Гайдарски и Руменов.

В 11-ата минута Антонио Гайдарски нахлу в наказателното поле на домакините, финтира двама бранители в зелено, но преди да стреля към вратата бе блокиран от Петър Драгоев, който изчисти в корнер. След изпълнението на ъгловият удар Добрин Петров стреля с глава в страни от вратата на Тодоров, съобщава официалният сайт на Берое..

В 23-ата минута беройци създадоха първото си положение пред вратата на Вълков. Петър Драгоев стреля над вратата с глава, след центриране от корнер на Стелиян Евтимов.

Минута по-късно Стелиян Евтимов стреля от границата на наказателното поле от въздуха, но със сетни усилия Диян Вълков изби в ъглов удар. След изпълнението му Красимир Тончев стреля на метър в страни от целта.

В ответната атака Добрин Петров не успя да засече топката от удобна позиция, след което Антонио Гайдарски нацели левият страничен стълб.

В 35-ата минута Добрин Петров стреля с глава от 7 метра след центриране от дясно, но стражът на домакините се намеси добре и закова топката пред голлинията.

Четири минути по-късно националът Ангел Здравчев стреля с глава след центриране от дясно, но в страни от вратата на Тодоров.

Минута след това Добрин Петров отправи удар от 13 метра, но право в ръцете на Стефан Тодоров.

Логичното се случи в 43-ата минута, когато Ангел Здравчев бе оставен непокрит в наказателното поле на старозагорци и с удар от 10 метра откри резултата.

В 55-ата минута Здравчев финтира бранител в зелено, центрира в наказателното поле и Гайдарски с глава вкара за 0:2.

В следващите минути пропуски за гостите направиха Гайдарски и Здравчев, а десният страничен стълб бе пръв помощник на Стефан Тодоров след удар на Добрин Петров.

В 74-ата минута Румен Руменов направи резултата класически, след плътен шут от границата на наказателното поле.

В последната минута на срещата Исус Ангелов стреля от 18 метра, но в страни от вратата.

След втората поредна загуба през пролетта възпитаниците на Венелин Сивриев продължават да заемат 15-то място във временното класиране. В следващият XVIII кръг младшата на Берое гостува на Славия (София). Срещата е на 14 март от 15:00 часа.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха