2. Берое
  3. Първо място за Берое 97

Първо място за Берое 97

Децата на Берое родени през 1997 година с наставник Никола Кордов спечелиха турнира “Децата и футбола”. Състезанието за родени след 1 януари 1997 година се проведе вчера и днес в Ученическа спортна школа в Стара Загора. В надпреварата организирана от Община Стара Загора и Областния съвет към БФС се включиха осем отбора.

Тимовете бяха разделени в две групи по четири отбора като се играеше по системата всеки срещу всеки. Победителите от двете групи спориха за първото място в своеобразен финал, а заелите вторите места за третото място.

Възпитаниците на Никола Кордов и през двата дни доминираха над съперниците си и логично заслужиха златните медали в турнира. В първият си мач вчера малките беройци разбиха със 8:2 тимът на Тунджа (Ягода). Във втората си среща старозагорци надделяха с минималното 1:0 над Розова долина (Казанлък). Възпитаниците на ДЮШ на Берое спечелиха с класическото 3:0 над съгражданите от Траяна и с пълен актив заеха първото място в група 1.

В другата група Ботев (Гълъбово) също записа три успеха. На второ място се нареди школата на легендата на старозагорският футбол Петко Петков – ФК Стара Загора.

Днес се изиграха срещите между класиралите се от първо до четвърто място в двете групи, които определиха и крайното класиране. В спора за 7/8 място Тунджа (Ягода) надделя с 3:1 над Гурково 3:1. Траяна спечели битката за 5/6 място, след победа над Чирпан с 5:3. Бронзовите медали спечелиха възпитаниците на ФК Стара Загора, след класика над Розова долина. В спора за златните медали Берое разби Ботев (Гълъбово) с 6:0.

След финалът бяха раздадени и индивидуални отличия. За най-добър вратар на турнира бе определен Михаил Михайлов (Берое), а най-добър защитник съотборникът му Димитър Видев. Най-добър полузащитник стана Ивелин Илиев (Розова долина). За най-добър нападател и голмайстор на състезанието бе определен Теодор Пеев (ФК Стара Загора), който реализира 15 попадения. Георги Росенов от Берое пък спечели отличието за най-добър състезател, а за най-полезен играч бе определен Стоян Влаев (Ботев Гълъбово). Призът за най-техничен играч отиде при Михаил Пламенов (Тунджа Ягода)

Всички отбори получиха като награди пълна екипировка от 18 фланелки и гащета, и футболни топки.

Официално: Берое представи пореден нов футболист