2. Берое
  3. Шампионът на Азербайджан измъкна хикс от Берое

Шампионът на Азербайджан измъкна хикс от Берое

Берое завърши наравно 1:1 с шампионът на Азербайджан Нефтчи (Баку) в първата си контрола за 2012 година

Берое завърши наравно 1:1 с шампионът на Азербайджан Нефтчи (Баку) в първата си контрола за 2012 година, предаде Берое Онлайн. Срещата се игра на помощното игрище на Мардан Спорт Комплекс, който през 2008 г. прие юношеското европейско първенство при 17-годишните. Головата сметка откри Емил Ангелов с красиво попадение в 23-ата минута на срещата след асистенция на Атанас Чепилов. През второто полувреме Теодор Скорчев задържа топката за повече от 6 секунди в наказателното поле с ръце и съдията даде непряк свободен удар в наказателното поле. От 6 метра се разписа Рашад Абдулав в 70-ата минута на срещата. Илиан Илиев изпробва 22-ма от играчите си като 20 от тях играха по едно полувреме, Ричард Еромоигбе записа 65 игрови минути, а 25 минути игра Милен Желев.

Илиан Илиев заложи през първото полувреме на вратата на Ивайло Иванов. В защита от дясно на ляво действаха Владислав Ямуков, Димитър Везалов, Ваня Джаферович и Дюдоне Овона. Като опорен халф започна Ричард Еромоигбе. В халфовата лония от дясно бе Атанас Чепилов, а в ляво Давид Каядо. В средата заигра Милен Танев, а пред него футболистът на проби Маленга Нзузи Мата. В нападение игра Емил Ангелов.

Първата опасност в мача дойде за азерите. В 3-ата минута Иво Иванов сгреши като изрита топката в краката на нападател на Нефтчи, но секунди по-късно поправи грешката си.

В 5-ата минута Чепилов проби от дясно, центрира към Емил Ангелов, който игра с глава от трудна позиция, но защитата на символичните домакини се справи. Минута по-късно играч на Нефтчи стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Ивайло Иванов.

Новото попълнение Давид Каядо направи самостоятелен рейд от ляво в 9-ата минута, но последния в защитата на Нефтчи пресече подаването му към Емо Ангелов, който оставаше очи в очи с вратаря.

Две минути по-късно Ангелов открадна топката в половината на шампионът на Азербайджан, напредна няколко метра и изведе на чиста позиция футболистът на проби Нзузи, но французина си поведе дълго топката в наказателното поле и защитник изчисти.

В 15-ата минута Милен Танев центрира от фаул в наказателното поле, където Везалов бе надигран от футболист на Нефтчи и не успя да нанесе удар.

Атанас Чепилов центрира от дясно към Емил Ангелов в 17-ата минута. Нападателят влезе в единоборство във въздуха с вратаря, но топката премина в страни на вратата на "черните", след като таранът не успя да засече кълбото.

В 23-ата минута падна и единственото попадение през първото полувреме. След бърза контраатака от дясно на старозагорци Атанас Чепилов намери Емил Ангелов в наказателно поле. Таранът стреля от воле от малък ъгъл и топката се озова в мрежата на Стаменкович за 0:1.

Четири минути по-късно Овона и Каядо направиха двойно подаване помежду си, след което последва центриране от ляво на левия бек, но бранител изби в корнер. След късо изпълнение Каядо центрира в наказателно поле, където Везалов игра с глава, но защитник изби.

В 30-ата минута бе отправен удар от близо 30 метра към вратата на беройци, но топката премина доста встрани от целта.

В 37-ата минута Емил Ангелов стреля от 24 метра, но кълбото мина на 1,5 м в ляво от вратата на Стаменкович.

Символичните домакини организираха самостоятелен рейд в 40-ата минута чрез свой играч, който се озова на добра позиция, но Ивайло Иванов парира ударът му и топката излезе в корнер. След късо изпълнение последва удар от 22 метра, преминал на метър в ляво от вратата на старозагорци.

В 43-ата минута Нзузи стреля от 23 метра, но топката мина на 1 м в ляво от вратата.

Минута след това Давид Каядо овладя топката в половината на Нефтчи, напредна и стреля от 24 метра, но кълбото премина на метър над вратата.

През второто полувреме на вратата застана Теодор Скорчев. В дясно на защитата заигра Здравко Илиев, а от ляво Веселин Пенев. Като централна двойка бранители заиграха Мирослав Енчев и Владимир Зафиров. Ричад Еромигбе остана до 65-ата минута на терена, след което мястото му зае Милен Желев. Искрен Писаров заигра в дясно на халфовата линия, а Иван Горанов - в ляво. Стефан Велев зае мястото на разиграващ халф, а Елиас Алвеш да Силва се върна леко назад. В нападение заигра Рангел Абушев.

В 47-ата минута след пряк свободен удар от малък ъгъл и удар на Имамвердиев, Скорчев успя да избие в корнер. Две минути след това след късо изпълнение на корнер, последва центриране в наказателното поле от ляво и удар с глава на Флавио, но Скорчев спаси без проблем.

В 56-ата минута Иван Горанов отправи удар от 22 метра, но бранител успя да изчисти пред вратаря.

В 60-ата минута бърза контраатака за беройци започна от Ричард, премина през Велев, който изведе от дясно Писаров. Крилото напредна няколко метра и изведе в чиста позиция Рангел Абушев, но нападателят не успя да намери рамката на вратата.

В 63-ата минута при добра атака за Нефтчи от дясно последва добро подаване в наказателното поле и само отличната намеса на Зафиров предотврати реална опасност за гол.

Стефан Велев стреля от 24 метра в 67-ата минута, но топката попадна право в тялото на бранител. Минута след това след изпълнение на корнер последва меле в наказателното поле на Берое. Футболист на Нефтчи пробва удар от 10 м от малък ъгъл, но топката попадна право в ръцете на Скорчев.

В 70-ата минута главнияу съдия отсъди двоен удар в наказателно поле на Берое след като Теодор Скорчев задържа кълбото повече от 6 секунди с ръце. В крайна сметка Рашад Абдулаев стреля от 6 метра след късо разиграване и прати топката в мрежата на Скорчев.

13 минути по-късно Искрен Писаров стреля от малък ъгъл, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

В 86-ата минута Здравко Илиев стреля силно и неточно от 26 метра.

Нефтчи (Баку, Азербайджан) - Берое (Стара Загора) 1:1
голмайстори: 0:1 Емил Ангелов 23', 1:1 Рашад Абдулаев 70'
Нефтчи (Баку, Азербайджан): Саша Стаменкович, Игор Митрески, Денис Силва, Емеренов, Славчо Георгиевски, Флавиньо, Мирхюсеин Сейдов, Жавид Имамвердиев, Рашад Абдулаев, Баходир Насимов, Крисич
Берое (Стара Загора): Ивайло Иванов (46' - Теодор Скорчев), Владислав Ямуков (46' - Здравко Илиев), Димитър Везалов (46' - Мирослав Енчев), Ваня Джаферович (к - до 45') (46' - Владимир Зафиров), Дюдоне Овона (46' - Веселин Пенев), Ричард Еромоигбе, Атанас Чепилов (46' - Искрен Писаров), Милен Танев (46' - Стефан Велев), Малонга Нзузи Мата (46' - Елиас Алвеш да Силва), Давид Каядо (46' - Иван Горанов), Емил Ангелов (46' - Рангел Абушев)
жълти картони: Теодор Скорчев (69' - задържане на топката с ръце в наказателното поле за повече от 6 секунди)
стадион: Мардан Спорт Комплекс, Лара, Турция

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха