2. Берое
  3. Виктор Софрониев започна проби в Берое

Виктор Софрониев започна проби в Берое

Днес от 9:30 часа беройци проведоха първото си занимание след завръщането от Алания и тридневна почивка, която треньорското ръководство даде на футболистите.

Днес от 9:30 часа беройци проведоха първото си занимание след завръщането от Алания и тридневна почивка, която треньорското ръководство даде на футболистите. След контузията на Мирослав Радев треньорското ръководство ще търси нов вратар. Първата проверка на старозагорци ще се състои на 2 февруари (сряда) от 13 часа на ст. „Локомотив”.

Днес първо занимание с Берое направи Виктор Софрониев. Опорният полузащитник последно игра за Ботев (Криводол) и от представянето му в сряда срещу Спартак-С 94 зависи дали ще подпише договор с Берое. Виктор Софрониев е роден на 4 април 1981 година във Варна. Висок е 183 см и тежи 73 кг. Юноша е на Спартак (Варна), където се състезава до 2001 година. След това прекарва два сезона в Аксаково. От 2003 до 2006 година защитава цветовете на Вихрен (Сандански). След това последователно играе в Родопа (Смолян), Беласица (Петрич), Локомотив (Мездра) и Ботев (Криводол). През сезон 2004/2005 има 17 мача (1191 минути) за Вихрен (Сандански) в Б група, в които отбелязва едно попадение. Сезон по-късно записва 30 мача (2700 минути) с тимът от Сандански в елита, като се разписва веднъж във вратата на Левски. През сезон 2006/2007 отново е във Вихрен, където играе в 28 мача (2385 минути) и вкарва гол на Марек. Година по-късно играе в Източната Б група за Родопа (Смолян). Там записва 26 мача (2254 минути), без гол. През сезон 2008/2009 е футболист на Беласица (Петрич), където взима участие в 27 мача (2430 минути) и се разписва на два пъти – срещу Берое (1:1 в Петрич) и Славия. Следващият сезон играе за Локомотив (Мездра), като играе в 20 мача (1721 минути) и има един гол във вратата на Спортист (Своге). През есента на настоящият сезон Софрониев се състезава в Ботев (Криводол) в Западната Б група. В 14-те си срещи (1215 минути) се разписва веднъж във вратата на Пирин (Гоце Делчев).

Като Beroe Online първи писа новото попълнение Мирослав Радев ще се подложи на артроскопия през следващите дни. Стражът се контузи нелепо на първият подготвителен лагер в Алания. Треньорското ръководство ще търси нов вратар, който да се присъедини към тима във Варна.

Ромарио Да Силва Ресенде ще попадне в групата за вторият подготвителен лагер във Варна. Бразилецът остави добри впечатления в треньорското ръководство в Алания и ще може да вземе участие в контролите по Черноморието.

В същото време стана ясно, че контролата в сряда със Спартак-С 94 (Пловдив) ще се играе на стадион „Локомотив” в Стара Загора от 13 часа. Веднага след приключването и беройци заминават във Варна за вторият етап от подготовката си. „Зелените” ще отседнат в хотел „Бриз-2” край Варна. Там възпитаниците на Илиан Илиев ще изиграят 4 или 5 контроли.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха