3. 0:0 в битката за 5-ото място между Славия и Пирин

0:0 в битката за 5-ото място между Славия и Пирин

"Белите" и "орлетата" не успяха да се победят пред 300 зрители, реферът изгони Вили Вуцов.

Славия и Пирин не успяха да се победят в среща от 18-ия кръг на „А” група, която се игра на стадион „Славия” пред 300 зрители.

Мачът бе равностоен и закономерно завърши 0:0. „Белите” останаха с 10 човека след червен картон на Боби Георгиев в 65-ата минута на мача, но „орлетата” не успяха до края да преодолеят Мболи.

Така битката за 5-ото място в "А" група остана отворена, тимът от Благоевград има 29 точки, а Славия са 6-и със същия актив.

Началните минути двата тима не показаха добра игра. В 13-ата домакините от Славия стигнаха до отлична голова възможност. Дяков центрира отдясно, Жуниор изведе прекрасно Колев, чийто изстрел бе отразен от Макенджиев. В следващата атака Коцев центрира остро, но Младенов не успя да засече топката.

В 21-ата минута Пеев хвърли страхотен пас към Дяков, той обаче не успя да прехвърли Макенджиев и топката мина над вратата. Последваха две принудителни смени в двата тима. Петров получи удар в главата и не успя да продължи срещата, като на негово място влезе Дюлгеров. Воденичаров от състава на Пирин също напусна игра, а в игра се появи Златковски.

В 44-ата минута асистент-съдията отсъди спорна засада на Младенов, който излезе сам срещу Мболи. Първата част завърши при нулево равенство.

Битката на стадиона в кв. „Овча купел” продължи и през вторите 45 минути. Славия се опитваше да овладее инициативата, докато Пирин дебнеше на контраатаки. В 65-ата минута „орлетата” успя да организират такава и домакините останаха с човек по-малко на игралното поле. Георгиев задържа откъсналия се сам срещу вратаря Кондев и получи червен картон от рефера Станислав Тодоров.

Въпреки ситуацията нещата на терена не се промениха. Дойде 90-ата минута, когато Иванов можеше да реши всичко, не стреля неточно. Минута по-късно съдията Тодоров отстрани треньорът на „белите” Вили Вуцов за бурен протест към негово отсъждане. В края „орлетата” бяха близо до победния гол, но на два пъти не успяха да преодолеят Мболи.

0:0 между Славия и Пирин в 18-ия кръг на „А” група.

Пирин продължава доброто си представяне през пролетта - две победи и едно равенство, докато Славия остава в битката за зона "Европа".

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)